“Clean R”: uzņēmuma pārziņā esošās ietves no sniega ir atbrīvotas

07.12.2021

Vides pakalpojumu uzņēmuma “Clean R” Teritoriju uzturēšanas dienests jau otrdienas rītā bija pabeidzis ietvju tīrīšanu visās tā pārziņā esošajās ietvēs Rīgas Pārdaugavas administratīvajās teritorijās un Latgales priekšpilsētā, savukārt, Ziemeļu administratīvajā teritorijā darbi teju tiek pabeigti un situācija ir stabilizēta.

“Esam pateicīgi visiem Rīgas iedzīvotājiem par pacietību un izrādīto sapratni. Kā arī liels paldies uzņēmuma darbiniekiem, kuri pašaizliedzīgi iesaistījās Rīgas ietvju tīrīšanā. Atgādinām, ka ziema turpinās, un aicinām būt piesardzīgiem šajos mainīgajos laikapstākļos,” uzsver “Clean R” Teritoriju uzturēšanas departamenta vadītājs Ģirts Baltrums.

Otrdien notikusi arī “Clean R” un “Rīgas domes” pārstāvju tikšanās, kurā pārrunāta aizvadīto dienu situācija. Abas puses vienojās par nepieciešamajām darbībām, lai sekmētu veiksmīgu krīzes risināšanu pie neprognozēti smagiem laikapstākļiem. Uzņēmums norāda, ka visas nedēļas garumā ir kāpinājis un tupina kāpināt tā darba jaudas, lai nākamajā sniegputenī būtu operatīvāki.

Vienlaikus “Clean R” atgādina, ka ziema tikai sākas ar visiem tās sniegiem, saliem, atkušņiem un jauniem aukstuma viļņiem, kas var sagādāt ne mazums pārsteigumu. Arī šajā nedēļas nogalē gaidāmais atkusnis un slapjais sniegs, kas mīsies ar lietu var sagādāt kārtējos sarežģījumus gājējiem. “Mainīgos laika apstākļos, kad gaisa temperatūra ir ap nulli, ietves virsmas temperatūra joprojām var būt zemāka, tāpēc kūstošais sniegs un lietus var pārvērsties tā saucamajā “melnajā ledū” pat uz vistīrākajām ietvēm. “Clean R” sētnieki strādās, lai situāciju normalizētu, taču aicinām būt piesardzīgiem un, ejot pa ietvēm, rēķināties, ka tās var būt slidenas. Esiet uzmanīgi!” akcentē Ģirts Baltrums.

Turpinot nepārtraukti monitorēt laikapstākļus, uzņēmums reaģēs atbilstoši, lai nodrošinātu ietvju tīrību savā pārziņā esošajās teritorijās – kopumā tie ir aptuveni 5% no visām ietvēm un laukumiem trijās Rīgas pilsētas priekšpilsētās.

Latvijas mērogā “Clean R” pārziņā kopumā ir gandrīz 700 kilometru ielu un ceļu tīrīšana ziemas periodā, kā arī vairāk nekā 1 miljons 820 tūkstoši kvadrātmetru publisko un privāto teritoriju.

Jau ziņots, ka aizvadītajā nedēļas nogalē pēc tam, kad Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs (LVĢMC) Rīgā izsludināja Sarkano brīdinājumu par ekstremāli stipru snigšanu, “Clean R” Rīgas ietvju attīrīšanai no sniega operatīvi izsūtīja vairāk nekā 80 tehnikas vienības un cilvēkus. Tika veikti sniega tīrīšanas, pretslīdes materiāla kaisīšanas un sniega izvešanas darbi, kas 24/7 režīmā turpinājās vairāku dienu garumā.