CleanR Inčukalnā atklāj dalīti vāktu atkritumu pieņemšanas laukumu

24.04.2023

Siguldas novadā pie dzelzceļa stacijas “Inčukalns” atklāts dalīti vāktu jeb šķiroto atkritumu pieņemšanas laukumu, kurā Inčukalna iedzīvotāji bez maksas var nodot dažāda veida iepakojumu, nolietotas elektroierīces, tekstilu, BIO un cita veida atkritumus.

Laukuma atklāšanā SIA “CleanR” valdes priekšsēdētājs Valerijs Stankevičs rosināja iedzīvotājus būt aktīviem laukuma izmantotājiem. “Mēs katrs varam gādāt par vides saudzēšanu, ne vien sakopjot un nemēslojot, bet arī apdomīgi iepērkoties. Nākamais solis ir gādāt, lai nevajadzīgās mantas, kas nav derīgas arī labdarībai, tiek šķirotas. Tieši šķirošana ir veids, kā  katrs varam gādāt, lai atkritumi pārtop otrreizēji pārstrādājamos resursos. Ticu, ka Inčukalna iedzīvotāji būs aktīvi un izmantos jaunatklāto laukumu, lai iespējami daudz atkritumu nonāktu otrreizējā pārstrādē nevis atkritumu poligonā.”

Laukuma atklāšanā iedzīvotājiem bija iespēja ne vien uzdot sev neskaidros jautājumus par pareizu dažāda veida atkritumu šķirošanu, bet arī darbībā redzēt Latvijā vienīgo atkritumvedēju, kas konteinerus ne vien iztukšo, bet uzreiz var arī izmazgāt. Mašīnu Inčukalna novada iedzīvotāji var pieteikt pašapkalpošanās portālā un mobilajā lietotnē MANAI VIDEI.

Kamēr pieaugušie izmantoja iesēju izzināt jaunatklātā laukuma darbības kārtību, pirmo klašu skolēni kopā ar CleanR simbolu skudru piedalījās šķirošanas meistarklasē, demonstrējot lieliskas zināšanas par dažāda veida atkritumu pareizu šķirošanu.

Dalīti vāktu atkritumu pieņemšanas laukumā iedzīvotāji bez maksas varēs nodot ne vien plastmasas, metāla, papīra un stikla iepakojumu, bet arī tekstilizstrādājumus, BIO atkritumus, koksni, nolietotu elektrotehniku un sadzīvē radušās baterijas. Laukumā būs iespēja nodot arī dažāda veida bīstamus atkritumus, nolietotas riepas, lielgabarīta un būvniecības atkritumus nelielos apmēros. Vairāk par laukuma darba laiku un atkritumu veidiem, kas tajā tiek pieņemti lasiet šeit.