CleanR noslēdz meistarklašu sezonu, izglītojot simtiem Pierīgas iedzīvotāju

21.10.2022

Ar lielu interesi un kuplā skaitā Pierīgā aizvadītas šīs sezonas pēdējās meistarklases.  Vides pakalpojumu uzņēmuma CleanR organizēto meistarklašu mērķis ir ne tikai pievērst sabiedrības uzmanību atkritumu šķirošanai, bet arī noskaidrot, cik labi šķirotāji mēs esam un cik daudz zinām par to, kādus atkritumus varam šķirot. Tāpat viens no meistarklases vēstījumiem ir atgādināt dalībniekiem, ka, šķirojot atkritumus, ikviens var viegli samazināt komunālo maksājumu apmēru.

Spītējot dažādajiem rudens laikapstākļiem, interese par to, kā šķirot un kā to darīt pareizi, nav zudusi. Meistarklases Stopiņu pagastā, Jūrmalā un Carnikavā pulcēja gan jau pieredzējušus, gan iesācējus atkritumu šķirošanā, kuri ar saviem aktuālajiem jautājumiem rosināja vērtīgas diskusijas un uzklausīja CleanR sniegtos padomus. CleanR komanda kopā ar apmeklētājiem kliedēja neskaidrus jautājumus par dalīto atkritumu vākšanu, piemēram, kur likt tukšas olu paletes un dāvanu maisiņus, vai krējuma trauki ir jāizskalo un pat to, kurā konteinerā jāliek vecā elektronika.

Līdzās izglītojošām aktivitātēm un noderīgiem padomiem CleanR apmeklētājiem piedāvāja iekāpt un redzēt arī darbībā  atkritumu izvedēja mašīnu, kas ik dienu iztukšo viņu atkritumu konteinerus. Savukārt pašiem mazākajiem atkritumu šķirotājiem īpašu prieku un azartu radīja meistarklases izzinošo uzdevumu risināšana un CleanR veicināšanas balvas. CleanR ir pārliecināts – jo veiksmīgāk spēsim iedvesmot un sekmēt bērnu interesi par vides jautājumiem, jo agrāk viņiem veidosies izpratne par dabai draudzīgu rīcību, zaļai domāšanai kļūstot par normu.

Šogad izjūtam īpašu gandarījumu par aktīvajiem šķirotājiem, kuri kuplā skaitā apmeklējuši meistarklases Rīgā un Pierīgā. Lielu prieku sagādā arī iedzīvotāju iesaiste pasākumā un priekšlikumi, kā atkritumu apsaimniekošanu padarīt ērtāku, labāku un efektīvāku, tai skaitā meklējot iespējas jaunu atkritumu pieņemšanas punktu izveidei. Tāpat novērojam, ka papildus pārmērīga patēriņa mazināšanai iedzīvotāji apzinās, ka šķirošana ir vienīgais veids, kā samazināt aizvien pieaugošās izmaksas par atkritumu apsaimniekošanu,” par meistarklasēm piebilst vides pakalpojumu CleanR izpilddirektors Valerijs Stankevičs.

Lai uzzinātu par nākamajām meistarklasēm, seko līdzi mūsu Facebook lapā vai www.cleanr.lv/clean-r