Eglīti droši nesiet mājās — pēc svētkiem “Clean R” Rīgas klientu eglītes bez maksas nogādās otrreizējai pārstrādei

17.12.2021

Arī šogad vides pakalpojumu uzņēmums “Clean R” saviem klientiem Rīgā bez maksas nodrošinās svētku eglīšu izvešanu un nogādi otrreizējai pārstrādei šķeldā. Bezmaksas eglīšu izvešana notiks periodā no šā gada 28. decembra līdz pat 2022. gada 28. februārim. Pagājušajā gadā līdzīgā laika periodā “Clean R” otrreizējai pārstrādei šķeldā nogādāja vairāk nekā 11,5 tūkstošus eglīšu kopumā no 10 pašvaldībām.

Eglīšu izvešanai tiks organizēts īpašs maršruts, nogādājot tās atkritumu pārstrādes centrā, lai no tām iegūtu šķeldu. Pirms eglītes izmešanas iedzīvotāji aicināti noņemt no tās visus svētku rotājumus. Ja eglīte bijusi ievietota plastmasas podā, tā no trauka noteikti jāizņem. Svarīgi paturēt prātā, ka bez maksas tiks pieņemtas līdz 2,50 metriem garas svētku eglītes. Lielāka izmēra eglītes nepieciešams sadalīt mazākās daļās.

Būtiski atcerēties, ka mājsaimniecības atkritumu konteinerā svētku eglīti aizliegts izmest. Pareizā rīcība ir to novietot līdzās konteineram. Tas attiecināms kā uz daudzdzīvokļu namu, tā arī privātmāju iedzīvotājiem un uzņēmumiem. Lūgums klientiem eglīšu izvešanu iepriekš pieteikt, lai “Clean R” var efektīvāk plānot to nogādi pārstrādei.

Kā pieteikt svētku eglīšu izvešanu:
  1. Eglītes izvešanu klienti var pieteikt pašapkalpošanās portālā mans.cleanr.lv sadaļā “Pieteikumi”, izvēloties apakšsadaļu “Akcija – Eglīšu izvešana”. Pakalpojumu iespējams pieteikt, arī rakstot uz “Clean R” klientu apkalpošanas centra e-pastu [email protected]. Pieteikumā lūgums norādīt ne vien adresi, bet arī eglīšu skaitu. Pieteikumi pakalpojuma saņemšanai tiek pieņemti tikai elektroniski.
  2. Pēc pieteikuma saņemšanas un apstrādes “Clean R” nosūtīs plānoto izvešanas datumu.
  3. Lai nodrošinātu izvešanu plānotajā datumā, eglītes jānovieto pie mājsaimniecības atkritumu konteineriem vai lielgabarīta atkritumu uzkrāšanas laukumā ne vēlāk kā iepriekšējā vakarā pirms plānotās izvešanas.
  4. Lai iespējami mazāk noslogotu satiksmi un rīkotos dabai draudzīgāk, daudzdzīvokļu namu apsaimniekotāji aicināti eglīšu izvešanu pieteikt centralizēti, nosakot vienu vai vairākus datumus, kad iedzīvotāji drīkst izlikt eglītes pie atkritumu konteineriem.

Bezmaksas eglīšu izvešana un nogāde otrreizējai pārstrādei turpināsies līdz pat 2022. gada 28. februārim, bet no 1. marta eglīšu izvešana būs maksas pakalpojums. Vides pakalpojumu uzņēmums “Clean R” rosina iedzīvotājus izmantot iespēju savu svētku eglīti bez maksas nodot otrreizējai pārstrādei. Vienlaikus prakse rāda — ne visi iedzīvotāji no eglītēm steidzas atbrīvoties. Piemēram, 2021. gadā pēdējās svētku eglītes pēc klientu pieprasījuma “Clean R” izveda tika ap Jāņiem.

Papildu informāciju par akciju un tās noteikumiem iespējams saņemt, rakstot “Clean R” klientu apkalpošanas centram uz e-pastu [email protected].