Eko diena Carnikavā notiks 16. maijā

20.04.2020

Eko diena Carnikavā notiks 16. maijā

Carnikavas novada pašvaldība sadarbībā ar vides pakalpojumu uzņēmumu “Clean R” aicina Carnikavas novada iedzīvotājus piedalīties Eko dienā, kas novadā norisināsies 16. maijā un kuras laikā iedzīvotāji bez maksas varēs nodot nolietoto elektroniku un elektroierīces, lielgabarīta atkritumus un luminiscētās lampas. Bīstamo atkritumu izvešana akcijas laikā būs maksas pakalpojums. Iedzīvotāji tiek aicināti jau tagad pieteikt šo pakalpojumu SIA “Clean R”, pēdējos pieteikumus uzņēmums pieņems līdz 8. maijam.

Novada iedzīvotājiem esošā sadzīves atkritumu apsaimniekošanas tarifa ietvaros, bez papildu samaksas ir nodrošināti vairāki papildpakalpojumi, kas tiek organizēti vienu vai vairākas reizes gadā speciālu akciju ietvaros. Lielgabarīta atkritumus, elektrotehniku un luminiscētās lampas akcijas ietvaros “Clean R” izvedīs bez maksas. Savukārt, bīstamo atkritumu izvešana būs maksas pakalpojums – 4,22 EUR/kg t.sk. PVN. Klientiem, kuri pieteiks šo atkritumu izvešanu, maksa par pakalpojumu tiks pievienota nākamajam rēķina.

Pieteiktajās vietās elektrotehnika jāizvieto pie savas sētas sadzīves atkritumu konteinera izvešanas dienā līdz plkst. 8.00, un dienas laikā novietotie priekšmeti tiks aizvesti. Lūdzam ņemt vērā, ka izvdamās lietas jānovieto tā, lai tām varētu piekļūt ar speciālo transportu.

Klientam nolietoto elektropreču izvešana jāpiesaka SIA “Clean R” klientu centrā līdz 2020. gada 8. maijam, rakstot e-pastu uz [email protected]vai zvanot pa tālruni 67111001.

Eko dienas ietvaros iedzīvotāji var nodot luminiscētās lampa un tādas nederīgas elektriskās un elektroniskās iekārtas kā ledusskapji, veļas un trauku mazgājamās mašīnas, elektriskās krāsniņas un radiatori, putekļu sūcēji, fēni, gludekļi, kafijas automāti, tosteri, datori, monitori, printeri, televizori, radioaparāti, urbjmašīnas, mobilie tālruņi un citas iekārtas.

Nododot šīs nederīgās lietas, mēs kopā varam paveikt labu un videi draudzīgu darbu. Nododot šos priekšmetus videi draudzīgai pārstrādei, iedzīvotāji ne vien atbrīvo savu mājokli no nederīgām lietām, bet arī saudzē dabu, jo elektriskās un elektroniskās iekārtas ir videi kaitīgie atkritumi, ko nedrīkst mest sadzīves atkritumu konteineros. Šīs iekārtas satur sastāvdaļas, kas, nonākot vidē vai saskarē ar cilvēku, var būt ļoti kaitīgas. Nodotā tehnika tālāk nonāk pārstrādes cehos, kur to izjauc, atdalot plastmasu un citas pārstrādei derīgās sastāvdaļas.

Lielgabarīta atkritumi ir liela izmēra sadzīves atkritumi, kurus to izmēra dēļ nevar ievietot atkritumu konteinerā, piemēram, nolietots skapītis, gulta, krēsls, matracis, citas mēbeles un to daļas u.tml.