Eko dienas Jūrmalā

28.02.2020

Jūrmalā no 2. marta līdz 13. martam norisināsies Eko dienas. Šajā laika posmā Jūrmalas iedzīvotāji, kuriem ir aktīvi līgumi par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu, var pieteikt nederīgās un savu dzīvi nokalpojušās elektronikas un elektroierīču izvešanu. Akciju organizē vides pakalpojumu uzņēmums “Clean R”. Akcijas ietvaros elektrotehnika tiks izvesta bez maksas.

Pakalpojumu var pieteikt laika posmā no 2020. gada 2. marta līdz 13. martam rakstot vai zvanot uz “Clean R” Klientu apkalpošanas centru: [email protected], 67111001. Piesakot izvešanu e-pastā vai telefoniski ir jānorāda līguma numurs un pakalpojuma saņemšanas adrese, kā arī elektrotehnikas atkritumu vienību skaits. Akcijas ietvaros bez maksas tiks pieņemti tikai elektrotehnikas atkritumi, citiem atkritumu veidiem tiks piemērota atkritumu izvešanas maksa.

Akcijas ietvaros iedzīvotāji var nodot savu laiku nokalpojušo sadzīves elektrotehniku, piemēram, ledusskapjus, veļas un trauku mazgājamās mašīnas, elektriskās krāsniņas un radiatorus, putekļu sūcējus, fēnus, gludekļus, kafijas automātus, tosterus, datorus, monitorus, printerus, televizorus, radioaparātus, urbjmašīnas, mobilos tālruņus un citas iekārtas.

Dažāda veida elektriskās un elektroniskās iekārtas ir videi kaitīgie atkritumi, ko nedrīkst mest sadzīves atkritumu konteineros. Šīs iekārtas satur sastāvdaļas, kas, nonākot vidē vai saskarē ar cilvēku, var būt ļoti kaitīgas. Nodotā elektrotehnika tālāk nonāks pārstrādes centros, kur to izjauks, atdalot plastmasu un citas pārstrādei derīgās sastāvdaļas. Tādējādi, nododot pārstrādei mums nederīgas lietas, kopā varam paveikt labu un videi draudzīgu darbu. Vides pakalpojumu uzņēmums “Clean R” ir nozares līderis Latvijā, kurš dibināts pirms 75 gadiem. “Clean R” nodarbina vairāk kā 1300 darbinieku, un tas sniedz plašāko vides pakalpojumu klāstu vairāk kā 50 000 klientiem visā Latvijā. Klientiem tiek piedāvāti 40 pakalpojumi atkritumu apsaimniekošanas, īpašumu uzturēšanas, telpu un ēkām piegulošo teritoriju uzkopšanas un labiekārtošanas jomās, kā arī ceļu un koplietošanas teritoriju tīrīšana.