EKO Rija un Clean R vides lekciju komanda viesojas Ķekavas novada Pļavniekkalna sākumskolā un Baložu vidusskolā

09.03.2020

2020. gada 9. martā vides izglītības komanda devās uz Ķekavas novadu, lai tur 2 skolās runātu ar skolēniem un pedagogiem  par pareizu atkritumu šķirošanu un pareizu rīcību ar atkritumiem, ceļu uz drošāku un tīrāku vidi un mūsu planētas nākotni. Šoreiz, pēc skolēnu iniciatīvas pārrunājām depozīta sistēmas ieviešanu, tās iespējamos plusus un mīnusus.

Skolās viesojās vides pakalpojumu uzņēmuma “Clean R” un izlietotā iepakojuma apsaimniekošanas uzņēmuma “EKO Rija” vides izglītības komanda kopā ar ar “Clean R” talismanu – čaklo skudru. Komanda apmeklēja Pļavniekkalna sākumskolu un Baložu vidusskolu, kur tikās kopumā ar 300 skolēniem no 4.,5. un 6. klasēm.

Vides izglītības programma veidota tā, lai ar spēlēm un diskusijām rosinātu skolu jauniešus sākt domāt par savas, ģimenes, draugu un līdzcilvēku rīcības un dzīvesveida ietekmi uz vides kvalitāti, dabu, un arī cilvēku dzīves kvalitāti. Lekcijās jaunieši runā par izmaiņām, kuras ieviest savā ikdienas dzīvē, lai saimniekotu un dzīvotu videi draudzīgi. Vides izglītības eksperti, kopā ar talismanu Skudru lekcijās apsprieda tēmas, kas skar atkritumu šķirošanu un atkritumu apjoma samazināšanu, atkritumu pārstrādi un izejmateriālu otro dzīvi. Runāja arī par to, ko ikviens no mums var darīt, lai samazinātu atkritumu „kalnus“ Latvijā un novērstu vides piesārņošanu. Kā arī gluži praktiski – kā atpazīt šķiroto atkritumu konteinerus, ko tajos drīkst un ko nedrīkst mest, kā tiek organizēta atkritumu šķirošana novadā. 

Tā kā valstī ir izsludināta ārkārtas situācija, arī mūsu vides izglītības komanda pārtrauc savu darbu un vides lekcijas nenotiks līdz pat 2020. gada 14. aprīlim, vai atbilstoši situācijai valstī.

Vides pakalpojumu uzņēmums “Clean R” ir nozares līderis Latvijā, kurš dibināts pirms 75 gadiem. “Clean R” nodarbina vairāk kā 1300 darbinieku, un tas sniedz plašāko vides pakalpojumu klāstu vairāk kā 50 000 klientiem visā Latvijā. Klientiem tiek piedāvāti 40 pakalpojumi atkritumu apsaimniekošanas, īpašumu uzturēšanas, telpu un ēkām piegulošo teritoriju uzkopšanas un labiekārtošanas jomās, kā arī ceļu un koplietošanas teritoriju tīrīšana. 

SIA “Eko Rija” ir SIA “Clean R” meitas uzņēmums, kas 2017. gadā kļuva par iepakojuma ražotāja atbildības sistēmas organizāciju un piedāvā izlietotā iepakojuma apsaimniekošanas sistēmu.