Inčukalnā atklās dalīti vāktu atkritumu pieņemšanas laukumu

13.04.2023

Atkritumu šķirošana kļūst populārāka, taču iepakojumu veidu ir tik daudz, ka brīžiem var samulsināt pat pieredzējušu šķirotāju, tādēļ uz laukuma atklāšanu iedzīvotāji ir aicināti nekautrēties līdzi ņemt ārā metamas, pašiem nevajadzīgas lietas, kas būtu šķirojamas. Īpaši vērtīgi būtu ņemt līdzi papīra, plastmasas, metāla iepakojumu vai tekstilu, kas šķirotājiem rada lielāko mulsumu un neskaidrības – laukuma atklāšanas pasākumā CleanR pārstāvji palīdzēs saprast, kas un kā pareizi šķirojams. Savukārt mazajiem apmeklētājiem būs iespēja piedalīties meistarklasē, kur ar izglītojošām aktivitātēm šķirošanas pamatprincipus palīdzēs izzināt arī CleanR simbols skudra.

Laukuma atklāšanā piedalīsies SIA CleanR valdes priekšsēdētājs Valerijs Stankevičs un Siguldas novada pašvaldības domes priekšsēdētāja Līga Sausiņa.

Pēc pasākuma CleanR darbībā demonstrēs arī Latvijā vienīgo atkritumvedēju, kas konteinerus ne vien iztukšo, bet uzreiz var arī izmazgāt. Pakalpojums ir pieejams arī Inčukalnā.

Dalīti vāktu atkritumu pieņemšanas laukumā iedzīvotāji bez maksas varēs nodot ne vien plastmasas, metāla, papīra un stikla iepakojumu, bet arī tekstilizstrādājumus, BIO atkritumus, koksni, nolietotu elektrotehniku un sadzīvē radušās baterijas. Laukumā būs iespēja nodot arī dažāda veida bīstamus atkritumus, nolietotas riepas, lielgabarīta un būvniecības atkritumus nelielos apmēros. Vairāk par laukuma darba laiku un atkritumu veidiem, kas tajā tiek pieņemti skatiet šeit.

Par  CleanR

SIA “CleanR” ir vadošais sadzīves atkritumu apsaimniekošanas uzņēmums Latvijā ar vairāk nekā 75 gadu pieredzi, plašu un inovatīvu pakalpojumu klāstu, tas apkalpo teju pusmiljonu klientu visā Latvijā. SIA “CleanR” ir Ilgtspējas indeksa platīna kategorijas uzņēmums, apliecinot risku un procesu vadības atbilstību labākajai praksei. SIA “CleanR” ir ieguvusi ģimenei draudzīga uzņēmuma statusu, kas apliecina rūpes par darbinieku labbūtību. SIA “CleanR” ietilpst Latvijā vadošajā vides pakalpojumu jomas koncernā AS “CleanR Grupa”, kura uzņēmumi nodrošina vairāk nekā 40 vides pakalpojumu sadzīves un industriālo atkritumu apsaimniekošanā, otrreizējo materiālu šķirošanā un pārstrādē, kā arī telpu un pilsētvides uzkopšanas un namu apsaimniekošanas jomā.