Pēc privātmāju īpašnieku iniciatīvas Ikšķiles novadā izveidos atkritumu šķirošanas punktus

Ikšķiles novada privātmāju rajonos un apkaimēs, kur koncentrējas piecas un vairāk privātmājas, un kur nav pieejami daudzdzīvokļu ēku tuvumā esošie šķirošanas konteineri, iedzīvotāji var pieteikties bezmaksas šķirošanas punkta izveidei. Šādu iespēju nodrošina vides pakalpojumu uzņēmums “Clean R” sadarbībā ar Ikšķiles novada pašvaldību. 

Aicinām iedzīvotājus vienoties ar kaimiņiem, ja vēlaties savu privātmāju tuvumā šķirošanas punktu. Ja lēmums ir pieņemt, sazinieties ar Ikšķiles novada pašvaldību rakstot uz e-pastu: [email protected] vai zvanot pa tālruni 65030202, 65020896. Ja Jums ir padomā konkrēta konteineru punkta novietošanas vieta, informējiet arī par to, atsūtot fotogrāfiju.

Pēc pieteikumu saņemšanas pašvaldības atbildīgie eksperti kopā ar “Clean R” izskatīs konkrēto privātmāju rajonu, zemes īpašumtiesības, un kopīgi atradīs piemērotāko un ērtāko konteineru uzstādīšanas vietu konkrētajā apkaimē, kas vienlaikus būs estētiska un pilsētvidei piemērota.

Šķirošanas punkta izveidi, materiāla izvešanu un novērtēšanu nodrošinās vides pakalpojumu uzņēmums “Clean R”. Pakalpojums privātmāju iedzīvotājiem ir bez maksas. Punktu veidos divi konteineri: zaļš stiklam un dzeltens iepakojumam, kas piemērots metāla, papīra/ kartona un plastmasas/ PET iepakojumam. Konteineri būs slēgti, piemēroti tikai šķirotā materiāla ievietošanai, lai novērstu sadzīves atkritumu ievietošanu tajos. “Clean R” nodrošinās šķirotā materiāla izvešanu divas reizes mēnesī. Konteineru punktu kvalitāte tiks vērtēta 10 mēnešus. Ja šajā posmā iedzīvotāji punktus neizmantos, vai izmantos tos sadzīves atkritumu izmešanai, šķirošanas punkts tiks slēgts.