Radīts bezmaksas palīgmateriāls pirmskolas un sākumskolas vecuma bērniem par
vides saudzēšanu – “Kosmiskā kārtība”

Radīta īpaša grāmata pirmskolas un sākumskolas vecuma bērniem “Kosmiskā kārtība”, kas ar rotaļām, atjautīgiem uzdevumiem, krāsojamiem darbiem un jautrām uzlīmēm mazajam lasītājam palīdz izzināt, kā rūpēties par apkārtējo vidi, informē “CleanR” valdes priekšsēdētājs Valerijs Stankevičs.

Grāmata, kuras saturs ikvienam pieejams bez maksas, var kļūt par vērtīgu mācību palīgmateriālu kā izglītības iestādēs, tā arī ikvienā ģimenē, lai bērnam saistošā un saprotamā veidā palīdzētu izprast rūpes par vidi, atkritumu šķirošanu un “Kosmisko kārtību” kopumā.

Darba uzdevumu grāmatu “Kosmiskā kārtība” izstrādājuši Latvijas vadošās vides pakalpojumu grupas AS “CleanR Grupa” uzņēmumi “CleanR” un “Zaļā josta”.  Uzņēmumu ekspertu ikdiena paiet gan gādājot par modernu atkritumu apsaimniekošanu, nodrošinot atkritumu savākšanu un pārstrādi, gan izglītojot sabiedrību, kā labāk rūpēties par vidi,  samazināt un šķirot atkritumus.

“Rūpes par vidi un atbildība par paša radīto atkritumu apsaimniekošanu sakņojas mūsu katra personībā, kurai pamati tiek likti jau mazotnē. Tāpēc ir būtiski jau bērnībā ar spēlēm un jautriem uzdevumiem sekmēt bērnu un jauniešu apziņu par vidi, parādot, ka videi draudzīgs dzīvesveids ir vienkāršs, pašsaprotams un aizraujošs. Aicinām Latvijas ģimenes un izglītības iestādes, mācot bērniem rūpes par vidi, izmantot grāmatiņas “Kosmiskā kārtība” uzdevumus, tā apvienojot spēkus zaļi domājošas paaudzes audzināšanā,” aicina SIA “Zaļā josta” pārstāve Laima Kubliņa.

Savukārt CleanR valdes priekšsēdētājs Valerijs Stankevičs pieļauj, ka ar atraktīvu materiālu bērniem, efektīvi izdosies sasniegt arī pieaugušos.

“CleanR gādā par moderniem atkritumu apsaimniekošanas risinājumiem, modernizē savas ražotnes un būvē jaunas, lai iespējami lielāks atkritumu apjoms iegūtu otru dzīvi un nonāktu pārstrādē, nevis poligonā. Viens no pirmajiem soļiem atkritumu mazināšanā, ir to neradīšana, piemēram, nepirkt liekas, nevajadzīgas un vienreiz lietojamas preces, taupīt energoresursus, izslēdzot gaismu istabās, kurās neuzturamies, un lieki netecināt krāna ūdeni, – šo ievērojam paši un aicinām šādi rīkoties arī apkārtējos. Otrais solis ir apgūt prasmi šķirot un apzināties, ka atkritumi var pārtapt resursā jaunu lietu radīšanai,” skaidro Stankevičs.

CleanR vadītājs novērojis,  ja cilvēki šīs pamata nostādnes sākuši apgūt jau bērnībā, tās turpina ievērot arī pieaugot, jo tā šķiet pareizi un pašsaprotami.

“Ticam, ka jautrā un izzinošā grāmatiņa “Kosmiskā kārtība” mums ļaus sasniegt plašu bērnu auditoriju, lai aizraujoši izzinātu vienkāršos soļus, kā saudzēt apkārtējo, un iemācītu to arī saviem vecākiem. Šī grāmata ļauj katram bērnam kļūt par kārtības inspektoru ģimenē un mainīt ieradumus visiem kopā,” teica Stankevičs.

Uzdevumu grāmata “Kosmiskā kārtība” ir bezmaksas, pieejama ikvienam interesentam digitāli  un to var lejupielādēt CleanR mājaslapā, sadaļā “Vides izglītība”.

Grāmatas “Kosmiskā kārtība” galvenie tēli ir skudru puikas Klīniņš un Mēsliņš, kas kopā ar jauno lasītāju un viņa vecākiem darbojas dažādos uzdevumos, tā izzinot vides saudzēšanas pamatprincipus. Grāmata katrai ģimenei ļauj noskaidrot, cik videi draudzīgi ir viņu ikdienas paradumi šodien, un palīdz atklāt, ko darīt, lai atkritumu būtu mazāk, bet vide – tīrāka. Grāmata sniedz vairākas citas vērtīgas atbildes uz jautājumiem, kā ikviens var gādāt, lai “Zeme smaidītu”!

“Ar šīm rotaļām mēs vēlamies arī uzsvērt, ka kārtība dabā sākas ar kārtību katra paša mājās un pagalmā,” piebilda Stankevičs.

Lejupielādē grāmatu “Kosmiskā kārtība” šeit.

Par AS “CleanR Grupa”

“CleanR  Grupa” pārvalda Latvijas vadošos uzņēmumus vides pakalpojumu jomā. Grupā ietilpst sadzīves atkritumu apsaimniekošanas uzņēmums SIA “CleanR”, industriālo atkritumu apsaimniekošanas uzņēmums SIA “CleanR Verso”, ražotāju atbildības sistēmas uzņēmums SIA “Zaļā josta”, kā arī vides pakalpojumu uzņēmumi: telpu uzkopšanas uzņēmums SIA “Vizii”, pilsētvides apsaimniekošanas uzņēmums SIA “Vizii Urban” un daudzdzīvokļu namu pārvaldīšanas zīmols “Vizii Domus”.

Kopumā “CleanR Grupa” ikdienā rūpējas par vairāk nekā 50 tūkstošiem klientu un apkalpo vairāk nekā 500 tūkstošus Latvijas iedzīvotāju. Tāpat uzņēmumu raksturo augstākais digitalizācijas līmenis vides pakalpojumu nozarē, augsts klientu apkalpošanas standarts, kā arī līderība ilgtspējas un klimata neitralitātes jautājumos.

Par SIA “Zaļā josta”

SIA “Zaļā josta” vairāk nekā 20 gadus rūpējas par tīru un sakoptu Latviju, organizējot izlietotā iepakojuma, videi kaitīgu preču un elektroiekārtu apsaimniekošanu, kā arī aktīvi strādājot pie sabiedrības vides izglītības.  “Zaļā josta” ik gadu iesaista tūkstošiem Latvijas skolēnu otrreizējo izejvielu vākšanas kampaņā “Tīrai Latvijai”, sekmējot simtiem tonnu makulatūras un izlietoto bateriju nonākšanu pārstrādē. Uzņēmuma izstrādātie izglītojošie materiāli tiek izmantoti Latvijas izglītības iestādēs audzēkņu vides apziņas veidošanai, mācot pareizi šķirot atkritumus, taupīt resursus un rūpēties par dabu. Rezultātā sabiedrība tiek iesaistīta aprites ekonomikas sekmēšanai.

Par SIA CleanR

SIA “CleanR” ir vadošais sadzīves atkritumu apsaimniekošanas uzņēmums Latvijā ar vairāk nekā 75 gadu pieredzi, plašu un inovatīvu pakalpojumu klāstu, tas apkalpo teju pusmiljonu klientu visā Latvijā. “CleanR” ir Ilgtspējas indeksa platīna kategorijas uzņēmums, apliecinot risku un procesu vadības atbilstību labākajai praksei. “CleanR” ir ieguvis ģimenei draudzīga uzņēmuma statusu, kas apliecina rūpes par darbinieku labbūtību. SIA “CleanR” ietilpst Latvijā vadošajā vides pakalpojumu jomas koncernā AS “CleanR Grupa”, kura uzņēmumi nodrošina vairāk nekā 40 vides pakalpojumu sadzīves un industriālo atkritumu apsaimniekošanā, otrreizējo materiālu šķirošanā un pārstrādē, kā arī telpu un pilsētvides uzkopšanas un namu apsaimniekošanas jomā.

Papildu informācija plašsaziņas līdzekļu pārstāvjiem:  

Zane Auziņa  

AS “CleanR Grupa” sabiedrisko attiecību vadītāja  

E-pasts: [email protected]  

Mob. tālr.: +371 26119423