Rīgas iedzīvotāji aicināti uz šķirošanas meistarklasi “Viegli šķirot pareizi!” Bolderājā, Buļļupes pludmalē

22.07.2022

Ikviens ar pareizu un mērķtiecīgu šķirošanu var samazināt atkritumu apsaimniekošanas izmaksas. Šķirot var būt ērti un vienkārši, tomēr kā pieredzējušam šķirotājam, tā arī iesācējam var rasties jautājumi un neskaidrības par to, kurā konteinerā izmest čipsu paku, pārtikas trauciņu vai vēl kādu citu atkritumu veidu. Tāpēc visas vasaras garumā vides pakalpojumu uzņēmums “Clean R” un SIA “Rīgas namu pārvaldnieks” (RNP), iesaistoties arī Valsts vides dienestam, Rīgas apkaimēs organizē šķirošanas meistarklases. Nu jau ceturtā meistarklase iedzīvotājiem notiks 28. jūlijā plkst. 15.00 Bolderājā, Buļļupes pludmalē, Birzes ielā 24.

Šķirojot atkritumus var ne tikai uz pusi samazināt nešķiroto sadzīves atkritumu apjomu, bet arī radīt iespēju samazināt atkritumu apsaimniekošanas izmaksas, atstāt labvēlīgu iespaidu uz vidi, saudzēt dabas resursus un ekosistēmas. Taču arī pieredzējušam šķirotājam ik pa laikam ir svarīgi atsvaidzināt savas zināšanas par atkritumu šķirošanu, lai neapjuktu brīdī, kad jāizdomā, kurā konteinerā mest foliju, tetrapaku, smaržu pudelīti vai tīru vienreizlietojamu papīra trauku. Clean R un RNP organizētās meistarklases ir vērtīgs un atraktīvs pasākums, kas lieliem un maziem rīdziniekiem šķirošanas pamatprincipus palīdz apgūt viegli.

Vides pakalpojumu uzņēmuma “Clean R” izpilddirektors Valerijs Stankevičs: “Šķirot ir labi, bet labi un pareizi šķirot — ir vēl labāk! Tieši tāpēc visas vasaras garumā aicinām rīdziniekus apmeklēt šķiršanas meistarklases “Viegli šķirot pareizi”, lai izzinošā un vienlaikus interesantā veidā iedzīvotājiem palīdzētu apgūt pareizas šķirošanas pamatnosacījumus. Apdomīgums iepērkoties un kārtīga atkritumu šķirošana ir labākais veids, kā katrs varam samazināt savus izdevumus un komunālos maksājumus. Clean R ir svarīgi iedzīvotājiem palīdzēt ar padomu un praktiski parādīt, kā ar pareizu šķirošanu izmaksas iespējams samazināt visefektīvāk. Pēc katras meistarklases no iedzīvotājiem saņemam daudz pozitīvu atsauksmju un atziņu, ka tieši klātienē un ar praktiskiem piemēriem zināšanas par atkritumu šķirošanu apgūt visvieglāk. Tāpēc Bolderājas apkaimes iedzīvotājus aicinām uz tikšanos jau 28. jūlijā, kur katrs varēs pārliecināties — viegli šķirot pareizi!”

To, ka komunālie maksājumi un to pieaugošais apmērs ir biežākais jautājums no iedzīvotājiem, apstiprina arī RNP, tādēļ ikdienas komunikācijā ar klientiem arī namu apsaimniekotājs aizvien akcentē atkritumu šķirošanu un iesaistās aktivitātēs, kas daudzdzīvokļu māju iemītniekiem palīdz apgūt atkritumu šķirošanas pamatus.

SIA “Rīgas namu pārvaldnieks” valdes priekšsēdētājs Ronalds Neimanis: “Esam kopīgi ar Clean R organizējuši jau trīs šķirošanas meistarklases, un sasniegtie rezultāti pozitīvi pārsteidz. Varam būt gandarīti par plašo apmeklējumu, klientu interesi un iesaisti. Tādēļ nešaubīgi pienākusi kārta jau ceturtajai meistarklasei, kas notiks Bolderājā. Aicinām mūsu klientus pievienoties un būt aktīviem! Svarīgi mums kopīgi izprast, ka šķirot iespējams nu jau visus atkritumus un arvien gūt zināšanas, kā to darīt precīzi. Jo tikai tādā veidā mēs varam samazināt ikmēneša rēķinus, rūpēties par vidi un piedalīties aprites ekonomikā.

Papildus vērtīgām zināšanām meistarklases apmeklētājiem būs iespēja tuvāk ieraudzīt un arī iekāpt Latvijā unikālajā, videi draudzīgajā atkritumuvedēja mašīnā, kas konteinerus ne tikai izber, bet var uzreiz arī izmazgāt. Papildu prieku un noskaņojumu radīs gards saldējums, pie kura bez maksas varēs tikt katrs apmeklētājs, kurš spēs drosmīgi atbildēt uz dažādiem jautājumiem par šķirošanu. Kopā izrunāsim visus neskaidros jautājumus, sniegsim padomus un ieteikumus, kā mums nevajadzīgās mantas par atkritumiem var arī nekļūt. Pasākums notiks bez maksas, turklāt aktīvākie dalībnieki tiks pie balvām no Clean R un RNP.

Lai gūtu skaidrību par pareizu atkritumu šķirošanu, uz iepriekšējām meistarklasēm iedzīvotāji nāca arī ar saviem atkritumiem, kuri bija radījuši mulsumu. To aicinām darīt arī šoreiz un nekautrējoties līdzi ņemt krēma vai zobu pastas tūbiņu, neparastu pudeli vai vēl kādu mulsinošu iepakojuma veidu, lai kopā gūtu skaidrību, kā konkrēto atkritumu veidu vispareizāk apsaimniekot. Rīgas pašvaldība arvien aktīvāk pievēršas šķirošanas veicināšanai pilsētvidē. No šī gada marta atkritumu šķirošana kļuvusi pieejamāka arī daudzdzīvokļu namu iedzīvotājiem, tāpat nesen stājušies spēkā grozījumi Rīgas domes saistošajos noteikumos, kas paredz, ka tagad Rīgā varēs šķirot vieglo iepakojumu un stikla iepakojumu pie visām tirdzniecības vietām ar platību virs 500 m2, degvielas uzpildes stacijām un pašapkalpošanās automazgātavām!