Sākam lielo pavasara tīrīšanu! EKO diena Carnikavas novadā – iespēja bez maksas atbrīvoties no liekā

06.04.2021

Vides pakalpojumu uzņēmums “Clean R” sadarbībā ar Carnikavas Komunālservisu šī gada 17. aprīlī organizē Eko dienu visos Carnikavas novada ciemos. Tajā no iedzīvotāju adresēm bez maksas tiks savākti lielgabarīta atkritumi, nolietotās elektroiekārtas un luminiscentās lampas. Eko dienas mērķis ir atbalstīt iedzīvotāju centienus sakārtot īpašumus un izskaust iespēju, ka atkritumi nonāk vidē.

Atkritumu izvešana privātpersonām jāpiesaka līdz 12.aprīlim (ieskaitot), rakstot uz [email protected] vai pa tālruni 67111001, norādot adresi, sadzīves atkritumu apsaimniekošanas pakalpojuma līguma Nr., aptuveno atkritumu apjomu, kā arī to frakciju – lielgabarīts, elektroiekārtas, luminiscentās lampas. Ja vēlies nodot tādus  bīstamos atkritumus kā baterijas, akumulatorus, riepas, krāsas, lakas, šķīdinātājus u.c., piesaki savu vēlmi, lai Eko dienā tos izvestu par īpašu cenu ­– 4,22 eiro/kg.

Izvešanu var pieteikt tikai līguma slēdzējs, tāpēc daudzdzīvokļu namu iedzīvotājus aicinām līdz 12.aprīlim vērsties pie sava nama apsaimniekotāja, lai pieteiktu nepieciešamo pakalpojumu.

Akcijas dienas rītā līdz plkst. 8.00 izvedamās lietas jānovieto pie sava sadzīves atkritumu konteinera. Tās tiks aizvestas dienas laikā. Aicinām ņemt vērā, ka atkritumi jānovieto tā, lai tiem varētu piekļūt ar speciālo transportu.

Nododot atkritumus videi draudzīgai pārstrādei, iedzīvotāji ne vien atbrīvo savu mājokli no nederīgām lietām, bet arī saudzē dabu, jo elektroiekārtas un luminiscentās lampas ir bīstamie atkritumi. Tos nedrīkst mest sadzīves atkritumu konteineros, šo atkritumu nonākšana vidē ir nepieļaujama.

ATGĀDINĀM!
  • Lielgabarīta atkritumi ir liela izmēra sadzīves atkritumi, kurus to izmēra dēļ nevar ievietot atkritumu konteinerā, piemēram, nolietots skapītis, gulta, krēsls, matracis, citas mēbeles un to daļas.
  • Nolietotās elektroiekārtas ir ledusskapji, veļas un trauku mazgājamās mašīnas, elektriskās krāsniņas un radiatori, putekļu sūcēji, fēni, gludekļi, kafijas automāti, tosteri, datori, monitori, printeri, televizori, radioaparāti, urbjmašīnas, mobilie tālruņi un citas iekārtas.

ATCERIES! Sadzīves atkritumi, būvgruži (dažādi apdares un segumu materiāli, dēļi, flīzes, logu rāmji, caurules, santehnikas preces u.c.) akcijas laikā netiks izvesti!