Sākam lielo pavasara tīrīšanu! “Eko diena” Sējas novadā – iespēja bez maksas atbrīvoties no liekā

12.04.2021

Vides pakalpojumu uzņēmums “Clean R” sadarbībā ar Sējas novada pašvaldību šī gada 17. aprīlī organizē “Eko dienu” Sējas novada ciemos. Tās laikā iedzīvotāji bez maksas varēs nodot nederīgas elektropreces un elektroniskās ierīces. “Eko dienas” mērķis ir atbalstīt iedzīvotāju centienus sakārtot īpašumus un izskaust iespēju, ka atkritumi nonāk vidē.

Līdzīgi kā iepriekšējos gados vairākās novada vietās ieradīsies akcijas mikroautobuss, kurā no iedzīvotājiem bez maksas tika pieņemtas elektriskās un elektroniskās iekārtas.

“Eko dienā” 17. aprīlī  mikroautobuss atradīsies:
  • Pabažos, laukumā pie daudzdzīvokļu mājas “Kamenes”, no plkst. 10.00 – 11.00
  • Sējā pie veikala, no plkst. 11.30 – 12.30
  • Lojā pie kultūras nama, no plkst. 13.00 – 14.00
  • Murjāņos, laukumā pie daudzdzīvokļu namiem, no plkst. 14.30 – 15.30
ATGĀDINĀM!

“Eko dienā” iedzīvotāji var nodot tādas nederīgas elektriskās un elektroniskās iekārtas kā:

– ledusskapji

– veļas un trauku mazgājamās mašīnas

– elektriskās krāsniņas un radiatori

– putekļu sūcēji, fēni, gludekļi

– kafijas automāti, tosteri u.c. virtuves mazā tehnika

– datori, monitori, printeri

– televizori, radioaparāti, mobilie tālruņi

– urbjmašīnas un citas iekārtas.

Nododot šīs nederīgās lietas otrreizējai pārstrādei, mēs kopā varam paveikt labu un videi draudzīgu darbu. Tā iedzīvotāji ne vien atbrīvo savu mājokli no nederīgām lietām, bet arī saudzē dabu, jo elektriskās un elektroniskās iekārtas ir videi kaitīgie atkritumi, ko nedrīkst mest sadzīves atkritumu konteineros. Šīs iekārtas satur sastāvdaļas, kas, nonākot vidē vai saskarē ar cilvēku, var būt ļoti kaitīgas. Nodotā tehnika tālāk nonāks pārstrādes centros, kur to izjauks, atdalot plastmasu un citas pārstrādei derīgās sastāvdaļas.

Gadījumā, ja rodas papildu jautājumi par akcijas norisi, aicinām iedzīvotājus sazināties ar “Clean R” klientu apkalpošanas centru rakstot uz [email protected] vai zvanot pa tālruni 67111001.