Šķirojot atkritumus visparastākā māja Rīgā ietaupa vairāk nekā 1700 eiro un saņem “šķirošanas teicamnieka” goda plāksni

25.10.2022

Eksperimenta rezultātā Maskavas ielas 164. nams gada laikā no pilnīga atkritumu nešķirotāja pārvērties par “šķirošanas teicamnieku”, kas, pateicoties dalītai atkritumu vākšanai līdz oktobrim jau ietaupījis 1428 eiro, bet līdz gada beigām ietaupīs jau vairāk nekā 1700 eiro. Izceļot nama iedzīvotāju teicamo piemēru, 27. oktobrī, pulksten 14.00 CleanR un SIA “Rīgas namu pārvaldnieks” aicina uz Maskavas ielas 164. nama godināšanas pasākumu. Tas vienlaikus kļūst arī par sociālās kampaņas “Nenoroc nākotni!” jaunākā posma pieteikumu, kas ar praktisku piemēru apliecina – atkritumu šķirošana var būtiski samazināt izmaksas un šķirošana pa spēkam ir ikvienam.

Pasākums laikā pie Maskavas ielas 164. nama tiks piestiprināta goda plāksne “Šķirošanas teicamnieks”, sniegti praktiski padomi, kā māja atkritumu apsaimniekošanu var vērst vēl efektīvāku, kā arī būs iespēja iesaistīties “šķirošanas darbnīcās”, lai iedzīvotājus iedrošinātu atkritumus šķirot vēl drosmīgāk.

Pasākumā piedalīsies:
  • Maskavas 164. nama iedzīvotāji
  • Valerijs Stankevičs, SIA CleanR izpilddirektors
  • Marģers Počs, SIA Rīgas namu pārvaldnieks Pakalpojumu nodrošināšanas pārvaldes direktors
  • Liene Rumpane, SIA CleanR Sadzīves atkritumu apsaimniekošanas departamenta vadītāja

Vides pakalpojumu uzņēmums CleanR mājai pasniegs arī dāvinājumu atkritumu vietas labiekārtošanai, kas praktiski tiks realizēts ar RNP atbalstu.

Pārrunājot neticamos Maskavas ielas 164. nama panākumus atkritumu šķirošanā, kopīgi tiks meklēti risinājumi, kā uz aktīvāku atkritumu šķirošanu rosināt arī citus daudzdzīvokļu namus Rīgā.

Eksperiments veikts sociālās kampaņas “Nenoroc nākotni mēslos!” laikā. Kampaņas mērķis ir rosināt cilvēkus mainīt ikdienas paradumus, ne tikai pievēršot uzmanību apzinātam patēriņam, bet arī atkritumu šķirošanai, kas ļauj ievērojami samazināt atkritumu izvešanas izmaksas. Viegli padomi, kā katrs varam samazināt atkritumu apjomu un naudu, kas “tiek izsviesta miskastē”, meklējami kampaņas interneta vietnē www.nenoroc.lv.

Uz tikšanos!