Šķirošanas meistarklase Stopiņos

Stopiņos plaši apmeklēta CleanR šķirošanas meistarklase “Viegli šķirot pareizi”

15.09.2022

Stopiņos plaši apmeklēta CleanR šķirošanas meistarklase “Viegli šķirot pareizi”

Ar lielu iedzīvotāju interesi 9. septembrī norisinājās vides pakalpojumu uzņēmuma “CleanR” rīkotā šķirošanas meistarklase “Viegli šķirot pareizi”. Šķirošanas meistarklasi pie kultūras centra “Ulbrokas pērle” apmeklēja gan zinoši un jau pieredzējuši šķirotāji, gan šķirošanas iesācēji, kuri bija ieradušies ne vien ar jautājumiem, bet arī ieteikumiem, kā šķirošanu darīt ērtāku. CleanR novērtē iedzīvotāju ieinteresētību un ar prieku dalījās atkritumu šķirošanas knifos un padomos, lai parādītu, ka šķirošana ir pa spēkam ik katram.

Stopiņu šķirošanas meistarklases apmeklētāji CleanR patīkami pārsteidza ar vērā ņemamo aktivitāti un interesi, gandrīz katrs nāca ar saviem priekšlikumiem, kā padarīt atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumu ērtāku un efektīvāku, piemēram, izveidojot jaunus atkritumu pieņemšanas punktus Stopiņos. Tāpat interesenti uzdeva daudzus, vēl iepriekš nedzirdētus jautājumus, kas raisīja diskusijas – kur jāizmet avīzes un žurnāli, kurā konteinerā mest sulas un piena pakas, kas ražotas no atšķirīgiem materiāliem, un kas jādara ar olu iepakojumiem.  CleanR atgādina, ka, lai arī olu paletes bieži ir veidotas no jau otrreiz pārstrādāta papīra vai plastmasas, Pierīgā strādā tādi pat vienotie šķirošanas standarti, par kādiem atkritumu apsaimniekotāji vienojušies Rīgā. Tādēļ dzērienu pakas, tāpat kā lielu daļu citu iepakojumu veidu, var izmest dzeltenajos iepakojuma konteineros – svarīgi vien atcerēties iepakojumu pirms izmešanas saplacināt.

Meistarklasi plašā pulkā apmeklēja gan pieaugušie un seniori, gan bērni. Visus interesēja iespēja klātienē redzēt unikālo un videi draudzīgo atkritumu izvedēja automašīnu, kas konteinerus ne tikai iztukšo, bet var uzreiz arī izmazgāt. Vērojot, kā auto izmazgā konteinerus, pieaugušie interesējās par kārtību, kādā mašīnu var izsaukt arī pie sevis uz konteinera mazgāšanu. Tikmēr bērni kāri izmantoja iespēju lielajā mašīnā iekāpt. Pēc mašīnas apskates kāda bērnudārza grupiņa pēc meistarklases bija tik sajūsmināti, ka visi kā viens bērni bija gatavi kļūt par CleanR šoferīšiem. 

Tiekamies jau šo piektdien, kad ar jaunām aktivitātēm un atbildēm uz visiem jautājumiem šķirošanas meistarklase pie Kauguru kultūras nama jau no pulksten 15:00 aicina Jūrmalas iedzīvotājiem.