Trio pievienojas Bio – “Clean R” izveido pirmo bioloģiski noārdāmo atkritumu savākšanas maršrutu Rīgā

21.05.2020

Vides pakalpojumu uzņēmums “Clean R” ir izveidojis pirmo bioloģiski noārdāmo atkritumu savākšanas maršrutu Rīgā. Rūpēs par dabu, vides kvalitāti un atkritumu šķirošanas nozīmi, “Clean R” savus esošos klientus aicina iepazīties ar informāciju par bioloģiski noārdāmajiem atkritumiem, to iedalījumu, savākšanas veidiem, un iespējām pievienoties Rīgas “Bio” maršrutam.

Rīgā jau ir uzstādīti vairāki bioloģiski noārdāmo atkritumu konteineri, kas tiek novietoti papildu esošajiem atkritumu konteineriem. Lai palīdzētu izvērtēt alternatīvas – bioloģisko atkritumu konteiners, kompostēšana mājas apstākļos vai specializēts maiss bioloģiskajiem atkritumiem, zemāk esam apkopojuši visu nepieciešamo informāciju un ieteikumus.

Kas ir bioloģiski noārdāmie atkritumi (BIO)? 

Bioloģiski noārdāmi atkritumi ir sausas ēdiena paliekas bez iepakojuma, kā arī dārza un zaļie telpu atkritumi bez piemaisījumiem, kas efektīvi pārstrādājami biogāzē vai kompostā.

Bioloģiski noārdāmi atkritumi ir:

  • ēdiena atliekas: augļi un dārzeņi (t.sk. mizas, serdes, kauliņi), gaļa un zivis (t.sk. kauli un asakas), kafijas un tējas biezumi (izņemot tējas maisiņus), olu čaumalas, u.c. ēdiena pārpalikumi bez iepakojuma;
  • zaļie atkritumi: grieztie ziedi, augi, augu saknes, nezāles, nopļauta zāle, sagrābtās lapas, zari (līdz 5cm diametrā), bojāti augļi vai dārzeņi.

Pirms pieteikuma iesniegšanas aicinām izvērtēt kompostējamo atkritumu apjomu un izvēlēties sev piemērotāko bioloģiski noārdāmo atkritumu apsaimniekošanas veidu:

Ja dzīvo privātmājā un bioloģisko atkritumu apjoms ir mazs, aicinām kompostēt bioloģiskos atkritumus savās mājās vai dārzā, jo atkritumu kompostēšana ir videi draudzīgākais atkritumu apsaimniekošanas veids.

Ja dzīvo privātmājā un bioloģisko atkritumu apjoms šķiet liels, aicinām pieteikt adresi bioloģiski noārdāmo atkritumu savākšanai, izmantojot jau savā īpašumā esošu atkritumu savākšanas konteineru vai “Clean R” konteineru. 

Ja konteineru vēlaties daudzdzīvokļu mājas un publiskās ēkas vajadzībām, aicinām pieteikt adresi bioloģiski noārdāmo atkritumu savākšanai, izmantojot jau savā īpašumā esošu atkritumu savākšanas konteineru vai “Clean R” speciāli marķēto konteineru. 

Pēc konteinera uzstādīšanas tiks vērtēta atbilstošo atkritumu izmešana konteinerā un atkritumu izmešanas apjoms. 

Papildus piedāvājam iegādāties specializētus BIO maisus – augstas kvalitātes un izturības eko atkritumu maisus, kas ir videi īpaši draudzīgs produkts. Tie ir ražoti no pilnībā bioloģiski noārdoša materiāla, kas sadalās gan mājas komposta apstākļos un augsnē, gan arī jūras ūdenī un saldūdenī. Arī maisos izmantotās tintes un citas piedevas ir pilnībā bioloģiski noārdošas un dabai draudzīgas. 

“Clean R” piedāvā divus maisu veidus:

  1. BIO (30l) maisi virtuves atkritumiem, kuros ērti var uzkrāt šķidros atkritumus. Kad tas ir piepildīts, to ar visu maisu drīkst ievietot BIO konteinerā vai nodot “Clean R” šķiroto atkritumu savākšanas laukumos – Rīgā, Vietalvas ielā 5 un Spilves ielā 8e. Maisi tiek pārdoti komplektos (20 vienības komplektā), tos var iegādāties “Clean R” birojā vai pasūtīt ar piegādi līdz namdurvīm (maksas pakalpojums).
  2. Priekšapmaksas BIO (100l) maisi zaļiem atkritumiem – maisā drīkst ievietot nopļauto zāli, lapas, nelielus zarus un citus BIO atkritumus. Viena maisa celtspēja ir 20kg.
Kāpēc to sauc par priekšapmaksas maisu?

Atbilde – jo nopērkot šo maisu, klients jau ir apmaksājis apsaimniekošanas pakalpojumu pilnā apmērā, un pēc maisa izvešanas netiks piestādīti papildus rēķini. Jāatzīmē, ka maisu izvešana notiks tikai pēc klienta pieteikuma un izvešanas dienas. Iepriekšējā vakarā maiss jānovieto pie sadzīves atkritumu konteinera. Šos maisus var izmantot arī tie iedzīvotāji, kuriem nav noslēgts atsevišķs BIO līgums, bet ir svarīgi, lai būtu aktīvs līgums par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu. Maisi tiek pārdoti ruļļos (12 vienības vienā rullī), tos var iegādāties “Clean R” birojā vai pasūtīt ar piegādi līdz namdurvīm (maksas pakalpojums).

Pieteikšanās pakalpojumam 

Ja ir izvērtēta bioloģiski noārdāmo atkritumu konteinera nepieciešamība un ja dzīvo Rīgas Centra rajonā, Latgales priekšpilsētā vai Kurzemes rajonā. Pakalpojums tiek nodrošināts par maksu, atbilstoši “Clean R” apkalpošanas zonas bioloģiski noārdāmo atkritumu apsaimniekošanas tarifam. BIO pakalpojuma līguma noslēgšana ir iespējama tikai tiem klientam, kuriem būs noslēgti līgumi par nešķiroto sadzīves atkritumu apsaimniekošanu.

  • Piesakieties pakalpojumam rakstot uz [email protected]. Pieteikumā norādiet esošo atkritumu savākšanas vietas adresi;
  • Pēc pieteikuma saņemšanas “Clean R” apstrādās un izvērtēs konteineru uzstādīšanas vietu;
  • “Clean R” nogādās pieteiktajā atkritumu savākšanas punktā BIO konteineru;
  • Laiks no pieteikumu saņemšanas līdz konteinera uzstādīšanai līdz 2 nedēļām;
  • “Clean R” šķirotā materiāla noteiktais izvešana biežums ir trīs reizes nedēļā vasaras periodā, bet ziemas periodā – vienu reizi nedēļā.