Clean R

Uzstādot pazemes konteinerus Centrāltirgū, “Clean R” Rīgā ievieš mūsdienīgu atkritumu savākšanas infrastruktūru

Trešdien, 25.maijā, plkst. 11:00 vides pakalpojumu uzņēmums “Clean R” un SIA “Rīgas Centrāltirgus” aicina uz pirmo pazemes konteineru atklāšanu galvaspilsētā, kas ir funkcionāls un mūsdienīgs atkritumu apsaimniekošanas risinājums pilsētas infrastruktūrā. Pazemes konteineri atrodas Rīgas Centrāltirgus slēgtajā teritorijā pie ēkas Maskavas ielā 1, kur notiks arī jaunieveduma paraugdemonstrējumi.

Pazemes atkritumu konteineri izbūvēti pēc SIA “Clean R” iniciatīvas, uzņēmumam sedzot arī visas infrastruktūras izveides izmaksas.

Rīgas Centrāltirgū kopumā izbūvēti 8 pazemes konteineri ar 3 kubikmetru ietilpību – seši nešķirotiem sadzīves atkritumiem un divi BIO atkritumiem. Lielākas ietilpības pazemes konteineri ļauj tirgum atbrīvot teritoriju no 21 līdzšinējā atkritumu konteinera, vienlaikus būtiski retāk organizējot atkritumu izvešanu, tā mazinot pilsētas satiksmes infrastruktūras noslodzi. Pazemes konteineri mazina arī risku, ka atkritumus varētu iznēsāt vējš vai putni.

Līdz ar jaunās infrastruktūras izbūvi Rīgas Centrāltirgus apņēmies būtiski kāpināt BIO atkritumu šķirošanas apjomus, tā samazinot savas izmaksas par atkritumu apsaimniekošanu. Nākamo mēnešu laikā ar “Clean R” atbalstu tirgus apņēmies kļūt par BIO atkritumu šķirošanas paraugu galvaspilsētā, veicinot ilgtspējību un zaļo domāšanu arī savu tirgotāju vidū.

Rīgā pirmo pazemes atkritumu konteineru atklāšanā būs pārstāvēts arī būvnieks SIA “Build – Invest Latvia”, kas specializējies ēku renovācijā, komerciālo telpu un infrastruktūras objektu projektu izstrādē un izbūvē.

Inovatīvo un efektīvo pazemes konteineru atklāšanas pasākumā piedalīsies:
  • Agra Languša, SIA Rīgas Centrāltirgus valdes priekšsēdētāja
  • Māris Skudra, SIA Rīgas Centrāltirgus valdes loceklis
  • Jānis Lange, Rīgas pilsētas izpilddirektors
  • Mairita Lūse, Rīgas domes deputāte
  • Guntars Levics, SIA Clean R valdes loceklis
  • Valerijs Stankevičs, SIA Clean R izpilddirektors