Šķirošanas meistarklase

Vispasaules Pārstrādes dienā iedzīvotājus aicina uz Vislatvijas šķirošanas meistarklasi

16.03.2022

Rosina dzīvot videi draudzīgāk un aicina pārskatīt savus ikdienas paradumus. Lai pašiem nevajadzīgās lietas nonāktu pārstrādē, nevis atkritumu poligonā, vides pakalpojumu uzņēmums “Clean R” un “Eko Rija” piektdien, 18. martā, kad starptautiski tiek atzīmēta Vispasaules Pārstrādes diena, uzaicina Latvijas iedzīvotājus pieslēgties “Vislatvijas šķirošanas meistarklasei”. Pulksten 15:00 ikviens interesents aicināts pieslēgties meistarklases tiešraidei portālā Delfi un “Clean R” Facebook kontā, lai interaktīvā formā ne vien noskaidrotu savas zināšanas par atkritumu šķirošanu un vides saudzēšanu, bet arī iegūtu vērtīgus padomus, kā katrs varam gādāt, lai apglabāšanai poligonos atkritumu nonāktu aizvien mazāk.

Zaļais kurss un Latvijas Atkritumu apsaimniekošanas valsts plāns nosaka, ka līdz 2035. gadam atkritumu poligonos apglabāto sadzīves atkritumu īpatsvars ir jāsamazina līdz 10 % no kopējā radīto sadzīves atkritumu daudzuma. Šobrīd mēs apglabājam ap 60 % no atkritumiem un, lai arī katru gadu vērojams, ka šķiroto atkritumu apjomam, kas aiziet otrreizējā pārstrādē, ir tendence pieaugt, joprojām katru gadu turpina pieaugt arī nešķirotu atkritumu apjoms. Mēs katrs radām aizvien vairāk atkritumu un joprojām pārāk maz uzmanības pievēršam atkritumu šķirošanai, patēriņa samazināšanai un ilgtspējīgam dzīvesstilam.

Vispasaules Pārstrādes diena, kas sakrīt ar pavasara atnākšanu — laiku, kad ārā viss sāk plaukt un rodas vēlme sakārtot ne vien māju, bet arī pagalmu, ir īsteni piemērots brīdis, lai izvērtētu savus paradumus un to draudzīgumu videi. Tādēļ “Clean R” un “Eko Rija” aicina noslēgt darba nedēļu interaktīvā meistarklasē, kas katram palīdzēs novērtēt to, cik viņš ir zinošs šķirotājs, un visiem kopā noskaidrot, cik atbildīgi un zinoši mēs esam kā sabiedrība.

Meistarklasē tiks pārrunāti gan aizvien mulsinošie jautājumi par to, kurā konteinerā jāliek majonēzes burciņa, slapjš kartons un folija, gan arī noskaidrosim, ko pēc pavasara sēšanas darbiem iesākt ar vecajiem stādu podiņiem un kur likt pērnās lapas.

Visi tiešraides skaitītāji būs aicināti savā viedierīcē atvērt testu un kopā atbildēt uz testa jautājumiem. Visi dalībnieki tiešsaistes režīmā varēs sekot līdzi saņemto atbilžu dinamikai, saņemt skaidrojumu par pareizajām atbildēm, kā arī Facebook komentāros uzdot neskaidros jautājumus par atkritumu šķirošanu un pārstrādi.

Ikviens interesants varēs pieslēgties bez maksas. Savukārt meistarklases noslēgumā aktīvākie dalībnieki saņems speciālas balvas no “Clean R” un “Eko Rija”.

Gatavojoties brīvdienām, kad daudzi no mums vēlēsies izmantot saulaino un skaisto laiku, lai sāktu lielos pavasara tīrīšanas darbus, ieviešot kārtību savā mājā un pagalmā, jauniegūtās zināšanas var krietni noderēt!

Aicinām Vispasaules Pārstrādes dienu atzīmēt ar Vislatvijas šķirošanas meistarklasi!