AKTUĀLI

Clean R aicina Latvijas skolu un bērnu dārzu audzēkņus iesaistīsies makulatūras vākšanas kampaņā

09.10.2017

Mūsu ilggadējs sadarbības partneris - “Zaļā josta” - ir izsludinājis gadskārtējo makulatūras vākšanas konkursu “Tīrai Latvijai!”. "Vides pakalpojumu grupas" vadošais partneris Clean R jau vairākus gadus ir šī konkursa atbalstītājs un arī šogad mēs aicinām visus skolu un pirmsskolu audzēkņus piedalīties šajā konkursā, sniegt ieguldījumu vides drošībā un iegūt vērtīgas balvas.

Konkursa ietvaros skolu un pirmsskolas vecuma bērni praktiski iesaistās nevajadzīgo papīru savākšanā un nogādē pārstrādei, kā arī ar dažādu izglītojošu aktivitāšu palīdzību mācās mazināt pašu radīto atkritumu apjomu un rūpēties par vidi.

Makulatūras vākšanas konkursā aicinātas piedalīties pirmsskolas, vispārējās un profesionālās izglītības iestādes, kā arī interešu izglītības iestādes no visas Latvijas. Dalībnieku pieteikšanās norisinās līdz 2017. gada beigām, reģistrējot izglītības iestādi konkursa datu bāzē www.zalajosta.lv/makulaturas-konkurss. Makulatūra - nevajadzīgi papīra un kartona izstrādājumi – tiks vākti līdz 2018. gada martam.

Čaklākie makulatūras vācēji piedalīsies cīņā par vērtīgām naudas balvām un izglītojošām ekskursijām, kā arī katrs saņem garantētas dāvanas par ieguldījumu tīras Latvijas veidošanā. Par katru savākto makulatūras tonnu skolas saņems otrreizēji pārstrādātu papīru, bet visi konkursa dalībnieki varēs bez maksas apmeklēt grandiozu vides festivālu, kur ar radošajām darbnīcām, meistarklasēm un mūziķu priekšnesumiem organizatori pateiksies ikkatram kampaņas “Tīrai Latvijai!” dalībniekam.

Clean R makulatūras vākšanas kampaņā īpaši rūpēsies par Ikšķiles, Sējas, Inčukalna un Stopiņu novadu. Šeit mēs nodrošināsim nepieciešamos konteinerus makulatūras vākšanai, šī materiāla svēršanu, izvešanu un savāktā daudzuma reģistrāciju datu bāzē par katru novada dalībnieku. Šo novadu starpposma uzvarētājiem nodrošināsim arī īpašu balvu. 

Iepazīties ar konkursa noteikumiem, nolikumu, kā arī reģistrēties dalībai var ŠEIT

“Zaļā josta” iesaista Latvijas skolēnus un pirmsskolas vecuma bērnus makulatūras vākšanas kampaņā jau 14. reizi. Pagājušajā mācību gadā, piedaloties vairāk nekā 88 tūkstošiem bērnu un jauniešu no 388 izglītības iestādēm, tika savāktas un nodotas pārstrādei vairāk nekā 1228 tonnas makulatūras. Tādējādi izdevies ne tikai piešķirt resursiem jaunu dzīvi, bet arī saglabāt veselu mežu no nociršanas, ietaupīt ievērojamu elektrības, ūdens un CO2 apjomu.

Konkursu “Tīrai Latvijai!’’ organizē “Zaļā josta” sadarbībā ar  SIA “Clean R”, SIA “Līgatnes papīrs”,, SIA “Balticfloc”, SIA “AP Kaudzītes”, AS “Latvijas valsts meži”, Izklaides parku “Avārijas brigāde”, SIA “Pilsētvides serviss” un Valsts izglītības satura centru.