AKTUĀLI

Aicinām Jūrmalas iedzīvotājus uz tikšanos par atkritumu svēršanas procesu no 1. marta

12.02.2018

Jūrmala ir pirmā Latvijas pilsēta, kas sadarbībā ar atkritumu apsaimniekotāju SIA “Clean R” no šī gada 1. marta pāries uz sadzīves atkritumu maksas noteikšanu, balstoties uz to faktisko svaru.

Šobrīd visā Latvijā sadzīves atkritumu maksa tiek noteikta, balstoties uz savākto atkritumu apjomu kubikmetros (m3). 2017. gada 12. janvārī pieņemtie Jūrmalas pilsētas saistošie noteikumi paredz, ka sadzīves atkritumu apsaimniekotājam no 2018. gada 1. marta ir jāuzsāk sadzīves atkritumu svēršana visā Jūrmalas pilsētas administratīvajā teritorijā, samaksu par pakalpojumu aprēķinot, ņemot vērā atkritumu svaru nevis tilpumu. 

Jūrmalniekiem tā būs iespēja ietaupīt un norēķināties par atkritumu izvešanu pēc to faktiskā svara. Jaunā sistēma motivēs Jūrmalas iedzīvotājus aktīvāk šķirot atkritumus, jo šķiroto atkritumu izvešana vai nodošana ir bez maksas. Jo vairāk atkritumu tiks šķirots, jo mazāks būs sadzīves atkritumu konteinera svars.

Jūrmalas iedzīvotāji! 
Aicinām Jūs piektdien, 16. februārī plkst. 18.30 uz informatīvo tikšanos ar “Clean R” Kauguru kultūras namā, Raiņa ielā 110.
 

Iepazīstināsim ar:
jauno sistēmas galvenajiem principiem un izmaiņām,
svēršanas un svara fiksēšanas procesu,
testa svēršanas rezultātiem,
citiem saimnieciskiem jautājumiem,
kā arī atbildēsim uz iedzīvotāju jautājumiem. 


Ar cieņu,
Clean R komanda