AKTUĀLI

“Clean R”: pagaidu noregulējums nav risinājums atkritumu apsaimniekošanā Rīgā

06.09.2019

Ja Konkurence padome rosinās noteikt pagaidu noregulējumu atkritumu savākšanai Rīgā no 15. septembra, to spēs nodrošināt tikai vairāki uzņēmumi strādājot kopā, norāda “Clean R” izpilddirektors Valerijs Stankevičs.

“Tehniski nodrošināt atkritumu izvešanu pilsētā ir iespējams, tomēr pagaidu noregulējums rada ļoti daudz juridisku risku un neskaidrību, piemēram, par pakalpojuma apmaksu. Ir skaidrs, ka 35 tūkstošus līgumus vienā dienā nevar noslēgt. Tas prasa noteiktu laiku. Pie šāda scenārija pakalpojuma pārrāvums ir neizbēgams, vismaz daļai klientu. Tāpat arī runāt par pakalpojuma izmaksām pagaidu noregulējuma gadījumā ir pāragri, jo nav skaidri zināmi pakalpojuma sniegšanas nosacījumi un termiņš,” norāda “Clean R” izpilddirektors Valerijs Stankevičs.

“Clean R” vadība uzskata, ka KP rokās ir daudz efektīvāki, sabiedrības interesēs balstīti instrumenti, lai neradītu Rīgā vides krīzes riskus. Ja KP izmeklēšanas laikā konstatē pārkāpumus, tai ir likumā noteiktas pilnvaras rīkoties atbilstoši konstatētajiem pārkāpumiem.

“Esam lielākais atkritumu apsaimniekošanas uzņēmums Latvijā, tomēr pat mums vieniem pašiem nav kapacitāte sniegt šādu pakalpojumu pilnā apjomā. Rīgā atkritumu izvešanai ir nepieciešamas vairāk nekā 80 automašīnas un vismaz 35`000 konteineru. Mūsu autoparkā, kas plānots Rīgai, ir tikai 60 mašīnas, no kurām liela daļa ilgstošo neskaidrību par Rīgas atkritumu apsaimniekošanas nākotni dēļ ir novecojušas. Tas nozīmē, ka pie jebkuriem nosacījumiem tā būs uzņēmumu apvienība, kas varēs sniegt pakalpojumu pagaidu noregulējuma apstākļos,” skaidro “Clean R” izpilddirektors Valerijs Stankevičs.

“Clean R” vadība aicina visas iesaistītās puses, tai skaitā KP un Rīgas domi, atbildīgi risināt radušos situāciju un neradīt Rīgas pilsētai vides piesārņojuma riskus nesavāktu atkritumu dēļ.

Par "Clean R"
"Clean R" ir vides pakalpojumu nozares līderis Latvijā. Uzņēmums nodarbina vairāk nekā 1300 darbiniekus un nodrošina plašāko reģionā pieejamo vides pakalpojumu klāstu. Klientu skaits pārsniedz 30 000. "Clean R" piedāvā gandrīz 40 pakalpojumus tādās jomās kā atkritumu apsaimniekošana, privāto un publisko īpašumu uzturēšana, tostarp telpu un ēkām piegulošo teritoriju uzkopšana, labiekārtošana, kā arī ceļu un koplietošanas teritoriju tīrīšana.