AKTUĀLI

Jūrmalas skolās notiks lekcijas par videi draudzīgu dzīvesveidu

09.02.2018

Vides pakalpojumu uzņēmums "Clean R" sadarbībā ar izlietotā iepakojuma apsaimniekošanas uzņēmumu "Eko Rija" Jūrmalas skolās īstenos izglītojošu lekciju ciklu par videi draudzīgu dzīvesveidu, sadzīves atkritumu šķirošanu un pareizu rīcību ar dažāda veida atkritumiem. 

Kāpēc atkritumi ir jāšķiro un jāsamazina to apjoms? Ko ikviens no mums var darīt, lai samazinātu atkritumu „kalnus“ un vides piesārņošanu? Kā atpazīt šķiroto atkritumu konteinerus, ko tajos drīkst un ko nedrīkst mest? Kā darbojas atkritumu apsaimniekošanas nozare Latvijā, un kā noris atkritumu apsaimniekošana Jūrmalas novadā? Šie ir tikai daži no jautājumiem, uz kuriem Jūrmalas novada skolēni saņems atbildes, apmeklējot izglītojošās lekcijas. 

Lekcijas ir viena no aktivitātēm ciklā, kura ietvaros vides uzņēmumu pārstāvji viesosies dažādās novada izglītības iestādēs, lai dažāda vecuma skolēnus un jauniešus iesaistītu videi draudzīgā domāšanā. "Clean R" un "Eko Rijas" īstenotā vides izglītības programma balstās uz praktisku un izsmeļošu informāciju, spēlēm un diskusijām par to, kādas izmaiņas ieviest savā ikdienas dzīvē, lai saimniekotu un dzīvotu videi draudzīgi. 

Vides pakalpojumu sniedzēju pieredze, darbojoties dažādās Latvijas pilsētās un novados, rāda, ka tieši bērni un jaunieši ir tie, kuri rada pozitīvas izmaiņas savā ģimenē, draugu lokā, klasē, skolā un apkārtnē. Darbojoties zinoši, motivēti un izprotot savas rīcības ietekmi, jaunieši spēj daudz ātrāk panākt pozitīvas izmaiņas nozīmīgā sabiedrības daļā sev apkārt. 

Lekciju norise: 

  • Jaundubultu vidusskolā - 12. februārī, plkst. 12:30;
  • Mežmalas vidusskolā - 19. februārī, plkst. 8.45;
  • Lielupes pamatskolā - 19. februārī, plkst. 11.30;
  • Pumpuru vidusskolā -19. februārī, plkst. 13.30;
  • Kauguru vidusskolā - 26. februārī, plkst. 8:30;
  • Jūrmalas Alternatīvā skolā - 26. februārī, plkst. 10.35;
  • Slokas pamatskolā - 26. februārī, plkst. 13.35.