AKTUĀLI

Jūrmalas skolās notiks lekcijas par videi draudzīgu dzīvesveidu

09.02.2018

Vides pakalpojumu uzņēmums "Clean R" sadarbībā ar izlietotā iepakojuma apsaimniekošanas uzņēmumu "Eko Rija" Jūrmalas skolās īstenos izglītojošu lekciju ciklu par videi draudzīgu dzīvesveidu, sadzīves atkritumu šķirošanu un pareizu rīcību ar dažāda veida atkritumiem. 

Kāpēc atkritumi ir jāšķiro un jāsamazina to apjoms? Ko ikviens no mums var darīt, lai samazinātu atkritumu „kalnus“ un vides piesārņošanu? Kā atpazīt šķiroto atkritumu konteinerus, ko tajos drīkst un ko nedrīkst mest? Kā darbojas atkritumu apsaimniekošanas nozare Latvijā, un kā noris atkritumu apsaimniekošana Jūrmalas novadā? Šie ir tikai daži no jautājumiem, uz kuriem Jūrmalas novada skolēni saņems atbildes, apmeklējot izglītojošās lekcijas. 

Lekcijas ir viena no aktivitātēm ciklā, kura ietvaros vides uzņēmumu pārstāvji viesosies dažādās novada izglītības iestādēs, lai dažāda vecuma skolēnus un jauniešus iesaistītu videi draudzīgā domāšanā. "Clean R" un "Eko Rijas" īstenotā vides izglītības programma balstās uz praktisku un izsmeļošu informāciju, spēlēm un diskusijām par to, kādas izmaiņas ieviest savā ikdienas dzīvē, lai saimniekotu un dzīvotu videi draudzīgi. 

Vides pakalpojumu sniedzēju pieredze, darbojoties dažādās Latvijas pilsētās un novados, rāda, ka tieši bērni un jaunieši ir tie, kuri rada pozitīvas izmaiņas savā ģimenē, draugu lokā, klasē, skolā un apkārtnē. Darbojoties zinoši, motivēti un izprotot savas rīcības ietekmi, jaunieši spēj daudz ātrāk panākt pozitīvas izmaiņas nozīmīgā sabiedrības daļā sev apkārt. 

Lekciju norise: 

  • Jaundubultu vidusskolā - 12. februārī, plkst. 12:30;
  • Mežmalas vidusskolā - 19. februārī, plkst. 8.45;
  • Lielupes pamatskolā - 19. februārī, plkst. 11.30;
  • Pumpuru vidusskolā -19. februārī, plkst. 13.30;
  • Kauguru vidusskolā - 26. februārī, plkst. 8:30;
  • Jūrmalas Alternatīvā skolā - 26. februārī, plkst. 10.35;
  • Slokas pamatskolā - 26. februārī, plkst. 13.35.

"Clean R" ir vides pakalpojumu nozares līderis Latvijā, kas no 2017. gada 1. marta sadzīves atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumus nodrošina arī Jūrmalas novadā. Uzņēmums nodarbina vairāk nekā 1300 darbiniekus un nodrošina plašāko reģionā pieejamo vides pakalpojumu klāstu. Klientu skaits pārsniedz 30000. "Clean R" piedāvā gandrīz 40 pakalpojumus tādās jomās kā atkritumu apsaimniekošana, privāto un publisko īpašumu uzturēšana, tostarp telpu un ēkām piegulošo teritoriju uzkopšana, labiekārtošana, kā arī ceļu un koplietošanas teritoriju tīrīšana. 
SIA "Eko Rija" ir SIA "Clean R" meitasuzņēmums, kas 2017. gadā kļuva par iepakojuma ražotāja atbildības sistēmas organizāciju un piedāvā izlietotā iepakojuma apsaimniekošanu..

Plašāka informācija:
Kaspars Līcītis,
"Clean R" preses sekretārs
Tālrunis: +371 29660003
E-pasts: kaspars.licitis@cleanr.lv