AKTUĀLI

Mainās sadzīves atkritumu apsaimniekošanas tarifs Sējas novada iedzīvotājiem

15.03.2017

Vides pakalpojumu sniedzējs Clean R informē, ka saskaņā ar Sējas novada domes lēmumu no 1. aprīļa tiek noteikts jauns sadzīves atkritumu apsaimniekošanas tarifs Sējas novada iedzīvotājiem.

Turpmāk tas būs EUR 13,50 par m³ (t.sk. PVN 21%). Jaunais tarifs tiks piemērots pakalpojumiem, kas sniegti pēc 1. aprīļa. Rēķinu par sadzīves atkritumu izvešanu, kurā tiks ietvertas tarifa izmaiņas, iedzīvotāji saņems nākamajā rēķinu izrakstīšanas reizē.

Piedāvājam iepazīties ar izmaiņām cenā par vienu konteinera izvešanas reizi:

Izmaiņas atkritumu apsaimniekošanas tarifā ir saistītas ar Dabas resursu nodokļa (DRN) palielināšanu visā valstī un pašvaldības lēmumu par šī nodokļa ietekmi uz tarifu. DRN palielināšana ir Latvijas un Eiropas Savienības politika, lai veicinātu dabas resursu saudzīgu, pārdomātu, ekonomisku un efektīvu izmantošanu, ierobežotu vides piesārņošanu, atbalstītu tautsaimniecības ilgtspējīgu attīstību, kā arī finansiāli nodrošinātu vides aizsardzības pasākumus. Šī nodokļa izmaiņas ir saistošas un obligātas visām pašvaldībām. Tuvāko gadu laikā DRN kāpums ir plānots katru gadu līdz pat 2020. gadam. No šī gada 1. janvāra DRN palielinājās no EUR 12,00 uz EUR 25,00 par tonnu, bet plānots, ka 2020. gadā tas sasniegs EUR 50,00 par tonnu.

Ir jāuzsver, ka labākais veids kā samazināt atkritumu izvešanas rēķinu, ir aktīva un pareiza atkritumu šķirošana!

Lai saņemtu atbildes uz jautājumiem, kas saistīti ar Clean R pakalpojumu maksas izmaiņām, aicinām sazināties ar Klientu apkalpošanas centru, zvanot pa tālr.: 67111001 vai rakstot e-pastu: kc@cleanr.lv.