AKTUĀLI

Mainās sadzīves atkritumu apsaimniekošanas tarifs Vārkavas novada iedzīvotājiem

31.01.2017

Vides pakalpojumu sniedzējs Clean R informē, ka saskaņā ar Vārkavas novada domes lēmumu ir noteikts jauns sadzīves atkritumu apsaimniekošanas tarifs.

No š.g. 1. marta Vārkavas novada iedzīvotājiem par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu būs jāmaksā EUR 21,36 par m³ (t.sk. PVN 21%). Jaunais tarifs tiks piemērots pakalpojumiem, kas sniegti pēc 1. marta. Tas nozīmē, ka rēķinu par sadzīves atkritumu izvešanu, kurā tiks ietverts jaunais tarifs, iedzīvotāji saņems nākamajā rēķinu izrakstīšanas reizē.

Izmaiņas tarifā ir saistītas ar Dabas resursu nodokļa (DRN) palielināšanu visā valstī un pašvaldības lēmumu par šī nodokļa ietekmi uz tarifu.

Piedāvājam iepazīties ar izmaiņām cenā par vienu konteinera izvešanas reizi:

DRN palielināšana ir valsts un Eiropas Savienības politika, lai veicinātu dabas resursu saudzīgu, pārdomātu, ekonomisku un efektīvu izmantošanu, ierobežotu vides piesārņošanu, atbalstītu tautsaimniecības ilgtspējīgu attīstību, kā arī finansiāli nodrošinātu vides aizsardzības pasākumus. Šī nodokļa izmaiņas ir saistošas un obligātas visām pašvaldībām. Tuvāko gadu laikā DRN kāpums ir plānots katru gadu līdz pat 2020. gadam. No šī gada 1. janvāra DRN palielinājās no EUR 12,00 uz EUR 25,00 par tonnu, bet plānots, ka 2020. gadā tas sasniegs EUR 50,00 par tonnu.


Ja Jums rodas jautājumi saistībā ar mūsu sniegtā pakalpojuma maksas izmaiņām vai Jūs vēlaties saņemt mūsu ieteikumus un piedāvājumu kompleksai un efektīvai atkritumu apsaimniekošanai, lūdzam sazināties ar Klientu apkalpošanas centru, zvanot: 67111001 vai rakstot: kc@cleanr.lv .