AKTUĀLI

Oktobrī Carnikavas novadā norisināsies “Eko dienas” akcija

11.09.2019

Vides pakalpojumu uzņēmums “Clean R” sadarbībā ar Carnikavas novada pašvaldību 12. oktobrī organizē “Eko dienas” akciju, kuras ietvaros novada ciemos tiks savākta nolietotā elektrotehnika, dienasgaismas jeb luminiscences spuldzes, kā arī lielgabarīta atkritumi.

Nododot vairs nederīgās lietas, mēs kopā varam paveikt labu un videi draudzīgu darbu. Nododot šos priekšmetus videi draudzīgai pārstrādei, iedzīvotāji ne vien atbrīvo savu mājokli no nederīgām lietām, bet arī saudzē dabu, jo elektriskās un elektroniskās iekārtas ir videi kaitīgie atkritumi, ko nedrīkst mest sadzīves atkritumu konteineros. Šīs iekārtas satur sastāvdaļas, kas, nonākot vidē vai saskarē ar cilvēku, var būt ļoti kaitīgas. Nodotā tehnika tālāk nonāks pārstrādes centros, kur to izjauks, atdalot plastmasu un citas pārstrādei derīgās sastāvdaļas.

Ko drīkst nodot “Eko dienas” ietvaros? 

“Eko dienas” ietvaros iedzīvotāji var nodot savu laiku nokalpojušo sadzīves tehniku, elektrotehniku kā ledusskapjus, veļas un trauku mazgājamās mašīnas, elektriskās krāsniņas un radiatorus, putekļu sūcējus, fēnus, gludekļus, kafijas automātus, tosterus, datorus, monitorus, printerus, televizorus, radioaparātus, urbjmašīnas, mobilos tālruņus un citas iekārtas.

Lielgabarīta atkritumiem paredzētajā konteinerā drīkst ievietot liela izmēra sadzīves atkritumus, kuri neietilpst atkritumu konteinerā. Piemēram, nolietotas mēbeles, skapīšus, gultas, krēslus, matračus, citas mēbeļu daļas u.tml.

Izvešana jāpiesaka iepriekš

Elektrotehnika un spuldzes tiks izvestas bez maksas, bet par lielgabarīta atkritumu izvešanu jāmaksā 24.84 eiro/m3. “Clean R” aicina pieteikt atkritumu izvešanu iepriekš. Pieteikumi tiek pieņemti līdz 2019. gada 9. oktobrim(ieskaitot) elektroniski, rakstot uz kc@cleanr.lv, vai pa tālruni 67111001, piesakot izvešanu ir jānosauc adrese un aptuvenais atkritumu apjoms, kā arī atkritumu veids - lielgabarīta atkritumi, elektrotehnika vai luminisences spuldzes. Daudzdzīvokļu namu iedzīvotāju lielgabarīta atkritumu un elektrotehniku pieteikumu jāveic konkrētā nama apsaimniekotajam.

Lielgabarīta atkritumi un elektrotehnika jāizvieto 12.oktobrī pie sava sadzīves atkritumu konteinera līdz plkst. 8.00. Atkritumi tik izvesti dienas laikā. Lūdzam ņemt vērā, ka atkritumi jānovieto tā, lai tiem varētu piekļūt ar speciālo transportu.