AKTUĀLI

Vides pakalpojumu uzņēmums "Clean R" 75 gadadienu atzīmē ar divām akcijām - 75 velo un 75 #trashtag

25.04.2019

Gādājot par tīru un sakoptu Latviju un tīru vidi, nav jāgaida Lielā talka, bet gan par to mums pašiem ir jārūpējas ikdienā. Tā uzskata vides pakalpojumu uzņēmumā "Clean R", dāvinot 75 velosipēdus darbiniekiem ikdienas darba un pārvietošanās vajadzībām. Savukārt paši darbinieki ir apņēmušies līdz gada beigām sakopt 75 piegružotas vietas dažādos Latvijas reģionos, pievienojoties pasaulē ievērību guvušajam #trashtag izaicinājumam. Velosipēdu un piemēsloto vietu skaits nav izvēlēts nejauši – šogad aprit 75 gadi, kopš dibināts "Clean R".

"Mūsu nozarē nav neviena cita uzņēmuma, kurš varētu teikt, ka tā saknes meklējamas pašos pirmsākumos, kad vides pakalpojumi pilsētā vēl tikai sāka veidoties. "Clean R" šo gadu aizvada 75 gadu zīmē. Prasība pēc tīras vides un sakārtotas, drošas apkārtnes ir saglabājusies un saglabāsies. Esmu ļoti priecīgs, ka šī gada svinības mēs esam ieturējuši videi draudzīgā stilā. Mēs esam vides pakalpojumu uzņēmums, tāpēc vēlamies ne vien atbalstīt un motivēt uz veselīgu un aktīvu dzīvesveidu darbiniekus, bet arī mudināt mūsu apkārtējos – draugus, paziņas, kolēģus, ģimenes – ar mazām, bet efektīvām lietām ikdienā atbalstīt un veicināt vides sakopšanu un uzturēšanu," norāda Guntars Kokorevičs, "Clean R" padomes priekšsēdētājs un īpašnieks.

Gādājot par "Clean R" galveno vērtību – tīru un sakoptu vidi, "Clean R" nolēmis ieguldīt savu artavu, dāvinot 75 velosipēdus tiem darbiniekiem, kuri ir izteikuši vēlmi un apņēmību izmantot divriteņus ikdienā, tādējādi atslogojot Rīgas ielas un mazinot gaisa piesārņojumu. Ar savu dāvinājumu "Clean R" rosina arī citus Latvijas uzņēmumus rīkoties līdzīgi, tādējādi ieguldot līdzekļus praktiskos pasākumos, kuru mērķis ir tīrāka vide.

Jau no Lielās talkas pirmsākumiem "Clean R" ir aktīvi iesaistījies Latvijas sakopšanas kustībā. Šogad nolemts rīkoties atšķirīgi, iesaistoties talkošanā pirms Lielās talkas norises dienas. Tāpēc uzņēmuma darbinieki ir pieņēmuši visā pasaulē plašu popularitāti guvušo #trashtag izaicinājumu un pašu spēkiem apņēmušies šogad sakopt 75 piegružotas vietas dažādos Latvijas reģionos.

#trashtag izaicinājuma ideja ir vienkārši realizējama ikvienam planētas iedzīvotājam – jāatrod un jāsakopj kāda piegružota teritorija. Nav svarīgi, cik liela ir piesārņotā teritorija, svarīgs ir prieks par paveikto. Īsā laikā šī iniciatīva ir iekarojusi plašu sabiedrības uzmanību visā pasaulē, sociālajos tīklos ir atrodami desmitiem tūkstošu paveiktā darba piemēru.

"No vienas puses, šķiet, ka piegružotu vietu fotografēšana pirms un pēc sakopšanas un attēlu publiskošana sociālajos tīklos ir tāda kā izrādīšanās, bet, no otras puses, tas ir milzīgs sociālo tīklu spēks, kas spēj iesaistīt lielu cilvēku skaitu labu lietu paveikšanai,” uzsver "Clean R" valdes loceklis Guntars Levics.

Pateicoties "Clean R" darbinieku pūliņiem, šobrīd jau ir sakopta virkne dažādu vietu Mārupē, Jūrmalā, Garciemā, Limbažos, Ikšķilē un tepat Rīgā. Vides pakalpojumu uzņēmuma darbinieki ar savu piemēru mudina arī citus Latvijas iedzīvotājus nepalikt vienaldzīgiem pret vides piesārņojumu, negaidīt Lielo talku, lai sakoptu savu apkārtni, bet rūpēties par tīru vidi ikdienā.

"No atkritumiem atbrīvoti upītes krasti Garkalnes novadā, salasīti gruži Jūrmalas pludmalē, sakopta teritorija ap "Clean R" biroju Rīgā, Vietalvas ielā. Šīs ir tikai dažas no "Clean R" darbinieku un viņu ģimeņu jau sakoptajām vietām, kuras vieno globāli izskanējusi ideja – nesamierināties ar piegružotu vidi, atrotīt piedurknes un veltīt dažas stundas, lai sakoptu kaut nelielu mūsu planētas stūrīti. Lielā talka šajā nedēļas nogalē ir lieliska iespēja, lai iesaistītos vides sakopšanā un turpināt to visa gada garumā," skaidro G.Levics.