Būvgružu, būvniecības materiālu un remonta lietu apmaiņas punktā nodoti vairāk nekā 200 materiālu; aktuālie krājumi redzami www.lietovelreiz.lv

Būvgružu, būvniecības materiālu un remonta lietu apmaiņas punktā pirmajā mēnesī iedzīvotāji nodevuši vairāk nekā 200 atkārtoti izmantojamu materiālu, no kuriem liela daļa jau nonākusi tālākā apritē, stāsta atkritumu apsaimniekošanas uzņēmuma “CleanR” valdes priekšsēdētājs Valerijs Stankevičs.

Apmaiņas punkts tapis projekta “LIFE Waste to Resourses IP” ietvaros. Tāpat, pateicoties šim projektam, iedzīvotājiem ir pieejama “Zero Waste Latvija” interneta vietne www.lietovelreiz.lv, kurā ikviens pirms došanās uz apmaiņas punktu var redzēt aktuālo informāciju par tajā pieejamajiem krājumiem.

Būvgružu, būvniecības materiālu un remonta lietu apmaiņas punktu šķirošanas laukumā “Nomales”, Brīvnieku ielā 11, Stopiņu pagastā, mēs atklājām pirms viena mēneša, un šajā laikā iedzīvotāji tajā atstājuši jau vairāk nekā 200 dažādu priekšmetu – televizorus, matu taisnotājus, portatīvos datorus, putekļu sūcēju, tapetes, otas, krāsas, lakas, flīzes, sienas pulksteni, vāzes un citus remonta un dekora priekšmetus, kā arī elektrotehniku un mazo santehniku.

“Redzam, ka apmaiņas punkts ļoti labi pilda savu funkciju, jo lielu daļu no tajā nodotajām lietām jau šobrīd tālāk izmanto kāds cits. Pirmajā mēnesī atsaucība no iedzīvotāju puses bija tiešām liela. Ceram, ka šobrīd, kad punktā atstātās lietas var apskatīt interneta vietnē www.lietovelreiz.lv, “Nomalēs” redzēsim vēl vairāk klientu un vēl vairāk materiālu, kuriem var sniegt atkārtotu pielietojumu,” saka Stankevičs. 

Apmaiņas punktā iedzīvotāji bez maksas var nodot un / vai paņemt krāsas un lakas, nelietotus krāsošanas piederumus, instrumentus, mazo santehniku, piemēram, izlietni, sausos maisījumus, kokmateriālus, koka durvis un logus ar veseliem stikliem, apdares materiālus, stiprinājumus un furnitūru, konstrukciju metālus, ķieģeļus, flīzes un dažāda veida segumus, interjera priekšmetus, piemēram, svečturus, lampas, bet ne mēbeles, strādājošu elektrotehniku, kas nodošanas brīdī tiks pārbaudīta. Tāpat tajā var apmainīt būvgružus, ja neatbilstošs piemaisījums nebūs lielāks par 30%, pret grunti un šķembām līdzvērtīgā daudzumā.

Visiem nododamajiem materiāliem jābūt bez defektiem, pilnā komplektācijā un gataviem tālākai izmantošanai.

Apmaiņas punktā netiek pieņemtas nenosakāmas vielas, šķidrumi un ķimikālijas, veselībai un dzīvībai bīstamas vielas, tukši krāsas, lakas vai eļļas iepakojumi, azbests.

Šķirošanas laukumus “Nomales”, tai skaitā arī būvgružu, būvniecības materiālu un remonta lietu apmaiņas punkts, ir atvērts pirmdienās no plkst.15.00 līdz 19.00; otrdienās, trešdienās un piektdienās – no 12.00 līdz 16.00; sestdienās – no 9.00 līdz 13.00.

Par projektu

LIFE integrētais projekts «Atkritumi kā resursi Latvijā – Reģionālās ilgtspējas un aprites veicināšana, ieviešot atkritumu kā resursu izmantošanas koncepciju» (LIFE Waste To Resources IP, LIFE20 IPE/LV/000014) tiek īstenots ar Eiropas Savienības LIFE programmas un Valsts reģionālās attīstības aģentūras finansiālu atbalstu.

Par “CleanR”

“CleanR” ir vadošais sadzīves atkritumu apsaimniekošanas uzņēmums Latvijā ar vairāk nekā 75 gadu pieredzi, plašu un inovatīvu pakalpojumu klāstu. “CleanR” ir Ilgtspējas indeksa platīna kategorijas uzņēmums, apliecinot risku un procesu vadības atbilstību labākajai praksei. “CleanR” ieguvis ģimenei draudzīga uzņēmuma statusu, kas apliecina rūpes par darbinieku labbūtību. Uzņēmums ietilpst Latvijā vadošajā vides pakalpojumu jomas koncernā AS “CleanR Grupa”, kura uzņēmumi nodrošina vairāk nekā 40 vides pakalpojumu sadzīves un industriālo atkritumu apsaimniekošanā, otrreizējo materiālu šķirošanā un pārstrādē, kā arī telpu un pilsētvides uzkopšanas un namu apsaimniekošanas jomā.  

Papildu informācijai:  

Zane Plone

AS “CleanR Grupa” sabiedrisko attiecību vadītāja

E-pasts: [email protected]

Mob.tālr.: +371 28 627 003