“Clean R” brīdina: ziema turpina izaicināt – var būt slideni!

10.12.2021

Sākot ar piektdienu, 10. decembri meteorologi Rīgā un visā Latvijā brīdina par iespējamu sasalstošo ledu, sniegputeni, kas līdz ar gaisa temperatūras paaugstināšanos, pāries lietū. Mainīgajos laika apstākļos un, sākoties atkusnim, neizbēgama ir atkala. Vides pakalpojumu uzņēmuma “Clean R” teritoriju uzturēšanas dienests turpina darbu paaugstinātas jaudas darba režīmā, lai novērstu slīdamību uz ietvēm Rīgā. Taču iedzīvotājiem aizvien jābūt piesardzīgiem – par spīti sniega tīrīšanai un pretslīdes materiālu kaisīšanai ietves var būt slidenas.

Atkala ir īpaši bīstams apstāklis gājējiem, jo nokrišņi, sasniedzot jebkuru virsmu, pārvēršas ledū. Atkalas apstākļos gājējiem jābūt īpaši uzmanīgiem, lai pasargātu sevi no traumām.

“Clean R” norāda, ka šādos laikapstākļos ietvju kaisīšana ar pretslīdes materiāliem ir mazāk efektīva, un, turpinoties nokrišņiem, ietves var atkārtoti apledot pat pēc apstrādes ar pretslīdes reaģentiem.

“Mainīgos laika apstākļos, kad gaisa temperatūra ir ap nulli, ietvju virsmas temperatūra joprojām var būt zemāka, tāpēc kūstošais sniegs un lietus var strauji pārvērsties ledū pat uz vistīrākajām ietvēm. “Clean R” sētnieki turpina strādāt, lai situāciju normalizētu, taču aicinām būt piesardzīgiem un, ejot pa ietvēm, rēķināties, ka tās var būt slidenas. Iesakām gājējiem izvēlēties apavus ar rievainu zoli, rokas turēt brīvas, veikt lēnus īsus soļus, domāt par savu smaguma centru, kā arī – ja tas iespējams – papildus drošībai turieties pie tuvumā esošajām margām. Esiet uzmanīgi!”, akcentē “Clean R” Teritoriju uzturēšanas departamenta vadītājs Ģirts Baltrums.

Turpinot sekot līdzi laikapstākļiem, uzņēmums reaģēs atbilstoši, lai nodrošinātu ietvju tīrību savā pārziņā esošajās teritorijās – kopumā tie ir aptuveni 5% no visām ietvēm un laukumiem trijās Rīgas pilsētas priekšpilsētās.

Vienlaikus “Clean R” teritoriju uzturēšanas departaments paaugstinātas jaudas režīmā turpina darbu arī Valmierā un Rēzeknē, kur uzņēmums nodrošina ietvju un publisko teritoriju uzturēšanu ziemas periodā, Jūrmalā un Tukumā, kur tas gādā par ielu un ietvju tīrīšanu, kā arī Liepājā, kur atbildīgs par sniega tīrīšanu uz ielām.

Latvijas mērogā “Clean R” pārziņā kopumā ir gandrīz 700 kilometru ielu un ceļu tīrīšana ziemas periodā, kā arī vairāk nekā 1 miljons 820 tūkstoši kvadrātmetru publisko un privāto teritoriju.