Līdz janvāra beigām Rīgas un Pierīgas iedzīvotāji var pieteikt bezmaksas eglīšu izvešanu

Atkritumu apsaimniekotājs “CleanR” aicina iedzīvotājus līdz 31. janvārim pieteikt eglīšu izvešanu īpašajā eglīšu maršrutā, jo šādi tām tiks dota iespēja tikt pārvērstām siltumenerģijā, saka uzņēmuma Sadzīves atkritumu apsaimniekošanas departamenta vadītāja Liene Rumpane.

“Ja sākotnēji eglīte sildīja sirdis, tad tagad iedzīvotājiem ir iespēja parūpēties, lai tā sasilda arī mājvietu vai darbavietu. Ir svarīgi pieteikt eglītes izvešanu speciālā maršrutā, jo šādi tās varēs izmantot kā resursu, bet, nepiesakot izvešanu un atstājot egles blakus konteineram, tās tiks noglabātas poligonā,” saka Rumpane.

Viņa piebilst, ka līdz šim “CleanR” bez maksas izveda vairākus tūkstošus eglīšu, kas drīzumā pārtaps siltumenerģijā. Iepriekšējo gadu pieredze liecina, ka iedzīvotāji aktīvāk atbrīvojas no eglītēm, sākot ar janvāra vidu.

Savukārt pērn, īpašajā eglīšu maršrutā savācot un pārstrādājot teju 14 000 eglīšu, kopumā tika radīts tāds enerģijas daudzums, kas vienā ziemas mēnesī varētu nodrošināt apkuri aptuveni 140 vidēja lieluma privātmājām.

Pirms nodot eglīti atkritumu apsaimniekotājam, no tās jānoņem visi svētku rotājumi un, ja tā bijusi podā, eglīte no tā jāizņem. Ja egles augstums pārsniedz 2,5 metrus, tā jāsazāģē mazākās daļās.

“CleanR” līdz janvāra beigām nodrošina bezmaksas eglīšu izvešanu saviem klientiem Rīgā, Jūrmalā, Ķekavas un Ropažu novadā, kā arī Inčukalna, Carnikavas, Ikšķiles, Tīnūžu, Ozolnieku un Cenas pagastā. Ja iedzīvotāji vēlēsies pieteikt egles izvešanu februārī vai vēlāk, tas tiks nodrošināts par maksu.

Daudzdzīvokļu namu iedzīvotāji eglīšu izvešanu varēs pieteikt pie nama pārvaldnieka, bet privātmāju iedzīvotāji – pašapkalpošanās portālā manai.videi.lv, zvanot uz numuru 67111001 vai rakstot uz e-pasta adresi [email protected].

Dienu pirms eglītes izvešanas daudzdzīvokļu namu iedzīvotājiem tā būs jāatstāj blakus sadzīves atkritumu konteineriem, bet privātmāju iedzīvotājiem tā būs jāizliek ārpus teritorijas, kur ierasti tiek izstumti konteineri.

Par “CleanR”

“CleanR” ir vadošais sadzīves atkritumu apsaimniekošanas uzņēmums Latvijā ar vairāk nekā 75 gadu pieredzi, plašu un inovatīvu pakalpojumu klāstu. “CleanR” ir Ilgtspējas indeksa platīna kategorijas uzņēmums, apliecinot risku un procesu vadības atbilstību labākajai praksei. “CleanR” ieguvis ģimenei draudzīga uzņēmuma statusu, kas apliecina rūpes par darbinieku labbūtību. Uzņēmums ietilpst Latvijā vadošajā vides pakalpojumu jomas koncernā AS “CleanR Grupa”, kura uzņēmumi nodrošina vairāk nekā 40 vides pakalpojumu sadzīves un industriālo atkritumu apsaimniekošanā, otrreizējo materiālu šķirošanā un pārstrādē, kā arī telpu un pilsētvides uzkopšanas un namu apsaimniekošanas jomā.  

Papildu informācijai:  

Zane Plone

AS “CleanR Grupa” sabiedrisko attiecību vadītāja

E-pasts: [email protected]