CleanR saņem Valsts vides dienesta balvu vides aizsardzībā “Zaļā izcilība” 

Atzīmējot Pasaules vides dienu Latvijā, 2024. gada 5. jūnijā svinīgā balvu pasniegšanas ceremonijā Valsts vides dienests (VVD) sveica 10 “Zaļās izcilības” balvas laureātus no visas Latvijas – uzņēmumus un sadarbības partnerus, kas izcēlušies ar spēju visaugstākajā līmenī ievērot vides prasības un pēc savas iniciatīvas rīkojušies, lai samazinātu savas darbības ietekmi uz vidi.

VVD aicina noskatīties video un uzzināt vairāk par to, ko katrs no Zaļās izcilības balvas saņēmējiem paveicis, lai mazinātu savas darbības ietekmi uz vidi: https://ej.uz/zaļāizcilībasbalva2024

Gada balvu vides aizsardzībā “Zaļā izcilība” ieguva SIA “CleanR” nominācijā “Zaļā izcilības balva atkritumu apsaimniekošanā un pārstrādē” par efektīvu un vides aizsardzības prasībām atbilstošu atkritumu apsaimniekošanas sistēmas ieviešanu un īstenošanu.

SIA “CleanR” ir viens no vadošajiem sadzīves atkritumu apsaimniekošanas uzņēmumiem Latvijā. Mazinot savu radīto ietekmi uz vidi un radītos traucējumus apkārtējiem iedzīvotājiem, uzņēmums atkritumu pārvadājumus veic ar saspiestās dabas gāzes jeb CNG un EURO 6 izmešu klases automobiļiem, regulāri pārskatot un optimizējot braucienu maršrutus, kā arī veidojot pazemes atkritumu konteineru infrastruktūru, lai konteinerus var tukšot retāk.  

Jau kopš 1972. gada ik gadu 5. jūnijā tiek atzīmēta Pasaules vides diena. Apvienoto Nāciju Organizācija iedibināja šo tradīciju, lai veicinātu izpratni par vides jautājumiem pasaules mērogā. Savukārt VVD kopš 2015. gada ir iedibinājis gada balvu vides aizsardzībā “Zaļā izcilība”, godinot uzņēmumus, kuriem tuva vides aizsardzība, un sadarbības partnerus, kuriem rūp Latvijas vides kvalitāte un ilgtspēja.