Ropažu novadā trīs sestdienas pēc kārtas notiks Tīrmājas akcija

Līdz ar pavasara iestāšanos pie iedzīvotājiem atkal dosies Tīrmājas mobilais atkritumu savākšanas punkts. Trīs sestdienas pēc kārtas, 6., 13. un 20. aprīlī, “CleanR” un “Zaļā josta” sadarbībā ar Ropažu novada pašvaldību organizēs Tīrmājas akciju Ropažu novadā, aicinot iedzīvotājus bez maksas atbrīvoties no sev liekās un nokalpojušās elektrotehnikas, tekstila un lielgabarīta atkritumiem, informēja “CleanR” Sadzīves atkritumu apsaimniekošanas departamenta vadītāja Liene Rumpane.

Līdz ar pavasara iestāšanos aktualizējas dzīvesvietas uzkopšanas darbi, tai skaitā atbrīvošanās no dažādiem nestandarta atkritumiem, tāpēc arī šogad iedzīvotājiem būs pieejams Tīrmājas mobilais punkts. Lai piedalītos akcijā, Ropažu novada iedzīvotājiem ir iepriekš jāpiesakās, norādot savu adresi un aptuveno atkritumu daudzumu, ko plānots nodot. “CleanR”, saņemot šo informāciju, izveidos speciālu maršrutu, lai apbraukātu katru no adresēm un savāktu norādītos atkritumus.

Sestdien, 6. aprīlī, Tīrmājas diena notiks Ropažu pagastā, tāpēc iedzīvotāji elektrotehnikas, tekstila un lielgabarīta atkritumu izvešanu var pieteikt no 25. marta līdz 4. aprīlim (ieskaitot).

Lai piedalītos akcijā, daudzdzīvokļu namu iedzīvotājiem jāsazinās ar savu nama apsaimniekotāju, savukārt privātmāju iedzīvotāji aicināti noformēt pieteikumu pašapkalpošanās platformā un mobilajā lietotnē manai.videi.lv.

Jautājumu vai neskaidrību gadījumā klienti aicināti sazināties ar atkritumu apsaimniekotāju, rakstot uz e-pasta adresi [email protected] vai zvanot uz tālruņa numuru 67111001.

13. aprīlī Tīrmājas akcija notiks Garkalnē un Vangažos, bet 20. aprīlī – Stopiņu pagastā. Pieteikt minēto atkritumu izvešanu varēs attiecīgi no 5. līdz 11. aprīlim un no 12. līdz 18. aprīlim.

Visi izvedamie nestandarta atkritumi daudzdzīvokļu nama iedzīvotājiem iepriekšējā vakarā vai Tīrmājas akcijas dienā līdz plkst.6.00 rītā jānovieto blakus atkritumu konteineriem, bet privātmāju iedzīvotājiem tie jāizliek vietā, kur tiek izstumti konteineri to tukšošanas dienā.

“Aicinām iedzīvotājus izmantot iespēju atbrīvoties no visa liekā bez maksas, tā padarot tīrāku savu māju un apkārtējo vidi. Kaut arī Pierīgā arvien vairāk ir elektrotehnikas un tekstila nodošanas punktu, mēs saprotam, ka ne vienmēr ir laiks un iespēja nodot uzkrājušās lietas. Ceram, ka mūsu mobilais punkts krietni atvieglos šķirošanu, kā arī mazinās tendenci atstāt elektrotehniku pie atkritumu tvertnēm,” saka Rumpane.

Viņa atgādina, ka Ropažu iedzīvotāji divos šķirošanas laukumos – Zaķumuižas “Tauros” un “Nomalēs”, Brīvnieku ielā 11, Stopiņu pagastā, – varēs nodot arī četras vieglā automobiļa riepas bez maksas. Akcijas dienās, 6., 13. un 20. aprīlī, Zaķumuižas laukuma darbalaiks tiks pagarināts līdz plkst.18.00.

Ierasti šķirošanas laukums “Tauri”, Zaķumuižā, ir atvērts otrdienās no plkst.12.00 līdz 17.00, trešdienās no 15.00 līdz 19.00, ceturtdienās no 10.00 līdz 17.00 un sestdienās no 10.00 līdz 14.00 (6., 13. un 20. aprīlī – līdz 18.00). Savukārt “Nomales”, Stopiņu pagastā, strādā pirmdienās no 15.00 līdz 19.00, otrdienās, trešdienās un piektdienās no 12.00 līdz 16.00, sestdienās no 9.00 līdz 13.00.

Tīrmājas akcijā iedzīvotāji bez maksas var nodot jebkura veida un izmēra neizjauktu elektrotehniku, piemēram, matu fēnu, printeri, ledusskapi, gludekli, mikroviļņu krāsni; tekstilu, piemēram, apģērbu, gultasveļu, aizkarus, dvieļus; lielgabarītu, piemēram, gultu, krēslu, paklāju, gaismas lustru bez spuldzēm, bērna ratus, tādējādi padarot tīrāku gan savu mājokli, gan arī apkārtējo vidi.

Elektrotehniku nedrīkst izmest sadzīves atkritumos, jo tā izgatavota no dažādiem metāliem – zelta, platīna, toksiskiem smagajiem metāliem, piemēram, dzīvsudraba, vara, svina, arī no plastmasas, stikla vielām, kas novērš aizdegšanos. Ja bīstamie atkritumi nonāk vidē, tie var piesārņot gruntsūdeņus un apdraudēt veselību. Savukārt “CleanR” pārstrādes punktos nodotās ierīces izjauc un sašķiro atbilstoši komponentēm, tās tiek pārstrādātas, lai pēc tam atkal izmantotu ražošanā.

Nododamajam tekstilam jābūt labā stāvoklī, drēbēm un apaviem jābūt tīriem, sausiem, bez pelējuma pazīmēm, nesaplēstiem un derīgiem kādam citam. Ir pieļaujams tekstils arī ar kādu mazu traipu vai nelielu caurumu, ko var viegli izlabot. Ropažu novada iedzīvotāji tekstilu var nodot gan Tīrmājas akcijā, gan atstāt to kādā no tekstila konteineriem; ja tāda tuvumā nav, aicinām vērsties pie sava nama apsaimniekotāja, lai pieteiktu tekstila konteinera uzstādīšanu.

Kopā ar lielgabarīta atkritumiem nedrīkst likt sadzīves atkritumus, bīstamus atkritumus, piemēram, spuldzes, ja tiek nodota lampa, būvgružus, dažādus apdares un segumu materiālus, dēļus, flīzes, logu rāmjus ar stikliem, caurules, santehnikas preces u.c., nolietotas automobiļu daļas, piemēram, motoru, riepas.

Par “CleanR”

“CleanR” ir vadošais sadzīves atkritumu apsaimniekošanas uzņēmums Latvijā ar vairāk nekā 75 gadu pieredzi, plašu un inovatīvu pakalpojumu klāstu. “CleanR” ir Ilgtspējas indeksa platīna kategorijas uzņēmums, apliecinot risku un procesu vadības atbilstību labākajai praksei. “CleanR” ieguvis ģimenei draudzīga uzņēmuma statusu, kas apliecina rūpes par darbinieku labbūtību. Uzņēmums ietilpst Latvijā vadošajā vides pakalpojumu jomas koncernā AS “CleanR Grupa”, kura uzņēmumi nodrošina vairāk nekā 40 vides pakalpojumu sadzīves un industriālo atkritumu apsaimniekošanā, otrreizējo materiālu šķirošanā un pārstrādē, kā arī telpu un pilsētvides uzkopšanas un namu apsaimniekošanas jomā.  

Papildu informācijai:  

Zane Plone

AS “CleanR Grupa” sabiedrisko attiecību vadītāja

E-pasts: [email protected]