Eglītes var droši nest mājās – pēc svētkiem “Clean R” speciālā “eglīšu maršrutā” tās izvedīs bez maksas otrreizējai pārstrādei

Vides pakalpojumu uzņēmums “Clean R” šogad Rīgā un citās pašvaldībā, kurās nodrošina sadzīves atkritumu izvešanu, bez maksas nodrošinās svētku eglīšu izvešanu pēc Ziemassvētku un Jaunā gada sagaidīšanas svinībām. Lai arī lielākoties iedzīvotāji no svētku zaļās rotas steidz atbrīvoties janvāra sākumā, netrūkst situāciju, kad eglīte savu “darbu” izdarījusi vēl pirms gadu mijas, tādēļ “Clean R’’ bez maksas uzsāks eglīšu izvešanu jau no 28. decembra. Bez maksas eglīšu izvešana būs pieejama līdz 28. februārim.

2020./2021. gadu mijā vides pakalpojumu uzņēmums “Clean R” eglīšu izvešanu bez maksas piedāvā ne vien saviem klientiem Rīgā, bet arī visās citās pašvaldībās, kur nodrošina sadzīves atkritumu apsaimniekošanu. Eglīšu izvešana tiks organizēta sekojošā kārtībā:

  1. Klientam iepriekš jāpiesaka pakalpojums, rakstot uz Clean R klientu apkalpošanas centra e-pastu [email protected], norādot eglīšu skaitu. Iedzīvotājiem būtiski atcerēties, ka pieteikumi pakalpojumam tiek pieņemti tikai elektroniski,
  2. Pēc pieteikuma saņemšanas un apstrādes, uzņēmums pieteicējam nosūtīs plānoto eglītes izvešanas datumu.
  3. Lai nodrošinātu eglītes izvešanu plānotajā datumā, tā jānovieto pie sadzīves atkritumu konteineriem vai lielgabarīta atkritumu uzkrāšanas vietā ne vēlāk kā iepriekšējā vakarā pirms plānotās izvešanas.
  4. Lai iespējami maz noslogotu ceļus un rīkotos dabai draudzīgāk, daudzdzīvokļu namu apsaimniekotāji ir aicināti eglīšu izvešanu pieteikt centralizēti, nosakot vienu vai vairākus datumus, kad iedzīvotāji var izlikt vecās eglītes pie atkritumu konteineriem.

Eglīšu izvešanai tiks organizēts speciāls “eglīšu maršruts”, kas pieteiktās eglītes nogādās atkritumu pārstrādes centrā, lai no tām iegūtu šķeldu. Būtiski atcerēties, ka sadzīves atkritumu konteinerā eglīti ir aizliegts izmest  – pareizi ir to novietot pie konteinera. Tas attiecināms kā un daudzdzīvokļu namu, tā arī privātmāju iedzīvotajiem. 

Tā kā svētku eglītes tiks pārstrādāts šķeldā, ir svarīgi, lai pirms izmešanas no eglītes iedzīvotāji noņemtu arī visus svētku rotājumus. Savukārt, ja eglīte ievietota plastmasas podā, tā no poda noteikti jāizņem, jo “eglīšu maršruta” galamērķis ir videi draudzīga pārstrāde, kur plastmasa nav pieļaujama.

Ņemot vērā, ka  Rīgas iedzīvotāji Ziemassvētku eglītes mājokļos bieži vēlas redzēt iespējami ilgi, “Clean R” “eglīšu maršrutu” plāno turpināt arī pēc 28. februāra. Tiesa, ar martu eglītes izvešana būs maksas pakalpojums. Bez maksas eglīšu savākšana tiek nodrošināta no 2020. gada 28. decembra līdz 2021. gada 28.februārim. 

Lai nodrošinātu atbildīgu un godprātīgu pakalpojumu saviem klientiem, “Clean R” akcentē, ka eglīšu izvešana notiks tikai pēc elektroniska pieteikuma saņemšanas. Vides pakalpojumu uzņēmums arī akcentē, ka bez maksas tiks pieņemtas tikai egles augstumā līdz 2,50 metriem. Ja svētku rota ir izmēros krietnāka, to nepieciešams sadalīt mazākās daļās.

Papildus informāciju par akciju un tās noteikumiem var saņemt, rakstot “Clean R” klientu apkalpošanas centram uz e-pastu [email protected].