Maisiņi bio konteineros

Tagad BIO konteineros drīkst izmest atkritumus BIO degradējamos un papīra maisos

19.07.2022

Līdz šim BIO konteineros bija aizliegts izmest jebkāda veida maisus, taču tagad tajos ir atļauts izmest BIO atkritumus, kas ievietoti biodegradējamos, bioplastmasas vai papīra maisos.

Tieši vasaras mēnešos no iedzīvotājiem biežāk saņemam sūdzības par tādu nevēlamu “viesu” kā mušu un kāpuru parādīšanos BIO konteinerā, kas rodas, ja konteinerā tiek izmesti pārtikas (dzīvnieku izcelsmes) atkritumi. Ņemot vērā iedzīvotāju sūdzības, tika pieņemts lēmums turpmāk atļaut pārtikas pārpalikumus, dažādas augļu mizas, serdes un kauliņus izmest BIO konteinerā ievietotus iekš divu veidu maisiem: biodegradējamos maisos vai papīra maisos. Papīramaisi nedrīkst būt laminēti vai glancēti, tiem jābūt bez plastmasas rokturiem vai kādiem citiem materiālu piejaukumiem, savukārt iegādājoties biodegradējamos, bioplastmasas maisus ir jāpievērš uzmanība, lai tie ir piemēroti kompostēšanai. Ir maisi uz kuriem atrodams marķējums, kas norāda uz to, ka maiss ir kompostējams, bet šie marķējumi var būt dažādi un nav vienoti visā pasaulē. Savukārt, ja maiss nav derīgs kompostēšanai, to BIO konteinerā mest nedrīkst. Tāpat, iedzīvotājiem atgādinām, ka vasaras periodā ir nepieciešama regulāra konteinera tukšošana.

Atgādinām, ka BIO konteinerā nedrīkst mest plastmasas jeb tā saucamos polietilēna, plēves maisiņus, to vieta vēl joprojām ir sadzīves atkritumu konteinerā. Tāpat, BIO atkritumu nedrīkst mest biodegradējamos maisus, kas ir paredzēti industriālai kompostēšanai. Uzzini vairāk par BIO atkritumiem un ko drīkst, ko nedrīkst mest brūnajā konteinerā www.skirobio.lv

Tagad arī Clean R interneta veikalā ir iespējams iegādāties kompostēšanas kastes un maza izmēra BIO konteinerus, kurus kompakti var novietot virtuvē un atvieglot šķirošanas procesu. Šāda veida BIO konteiners lieliski noderēs ēdienu pārpalikumiem (mizām, serdēm, kauliņiem un citām ēdienu atliekām), lai pēc tam tos ērti nogādātu līdz konteineram vai piemājas kompostam. Vairāk informācijas par jaunajiem e-veikala produktiem meklē šeit.