Vides pakalpojumu uzņēmums “Clean R” aicina mājsaimniecības, kuras skāris vai skars COVID-19 parūpēties par dalīto atkritumu drošu izmešanu

Vīrusa COVID-19 izplatība un ikdienas dzīves paradumi, kas ar to saistīti, ir jaunums un vēl neizpētīta joma ikviena iedzīvotāja un ikviena pakalpojumu sniedzēja darbībā. Tāpēc, lai nodrošinātu drošu pakalpojumu, “Clean R” pievienojas citu Eiropas valstu un LR Veselības ministrijas piesardzības pasākumiem, un aicina iedzīvotājus, īpaši tos, kurus skāris vai skars vīruss, kuri dzīvo karantīnas režīmā, turpināt atkritumus šķirot un nodot tos kā dalīti vāktus iepakojumus vai stiklu. Tomēr dariet to droši!

Daži pamatprincipi: šķirotos atkritumus uzglabājiet tvertnē ar vāku, izmetiet tos tiem paredzētajos konteineros BEZ atkritumu maisiem vai citiem iepakojumiem. Lūdzam ņemt vērā, ka maskas un salvetes ir sadzīves atkritumi un tās nedrīkst nonākt pie šķirotajiem atkritumiem. Pēc atkritumu izmešanas, rūpīgi nomazgā rokas ar ziepēm un dezinficē tās.   Atkritumu apsaimniekotāju novērojumi un veselības aprūpes sistēmas ekspertu atzinumi virknē Eiropas valstu liecina, ka COVID-19 izplatība ar sadzīves atkritumu starpniecību šobrīd nenotiek un atkritumi no inficētajām mājsaimniecībām nav bīstamāki par citiem sadzīves atkritumiem. Eiropas valstīs, tostarp Latvijā, sadzīves atkritumu izvešana turpinās ierastā režīmā, nodrošinot atkritumu izvešanas brigādēm papildu drošības un dezinfekcijas līdzekļus. Tomēr ir valstis, piemēram Austrija, Čehija, Somija, Īrija un Spānija, kuras aicina karantīnā esošajiem un inficētajiem cilvēkiem atkritumus likt rūpīgi nosietos maisos vai pat 2 maisos, kā to dara Lielbritānijā.