Lielgabarītu atkritumu apsaimniekošana

Pieteikties

Lielgabarīta atkritumi ir atkritumi, kuri sava lielā izmēra dēļ neietilpst atkritumu konteinerā, bet nav bīstami videi. Šādus atkritumus nedrīkst ievietot sadzīves atkritumu konteinerā!

Lielgabarīta atkritumi ir:

Mēbeles – galdi, krēsli, gultas, dīvāni, skapji, visa veida kumodes un plaukti, tostarp matrači

Gaismekļi, lustras (bez stiklojuma un spuldzēm)

Durvis un koka/plastikāta logi (bez stiklojuma)

Grīdas segums – lamināts, parkets, jebkāda veida paklāji

Metāla sadzīves priekšmeti – bērnu rati, durvju slēdzenes, virtuves katli un pannas, spaiņi u.tml.

Savukārt logu stikli, spoguļstikli, nolietota elektrotehnika, automašīnu riepas, būvgruži vai santehnika (pods, izlietne) nav klasificējami kā lielgabarīta atkritumi. Un pie lielgabarīta atkritumiem kategoriski aizliegts likt bīstamus atkritumus – lakas un krāsu bundžas, spuldzes, un atkritumus, kas ir ugunsnedroši vai sprādzienbīstami.

Pareizi lielgabarīta atkritumus ir novietot tiem paredzētās novietnēs mājas pagalmā vai līdzās atkritumu konteineriem, ja speciālas novietnes nav. Daudzdzīvokļu mājas iedzīvotājiem, lielgabarīta atkritumu izvešana ir jāpiesaka mājas apsaimniekotājam.

Privātmāju iedzīvotāji lielgabarīta atkritumu izvešanu var pieteikt individuāli, vai tos paši nogādāt uz sev tuvāko šķiroto atkritumu pieņemšanas laukumu. Šeit vari atrast citu sev tuvāko pieņemšanas laukumu.

Vairumā pašvaldību, kurās strādā CleanR, regulāri tiek organizētas akcijas lielgabarīta atkritumu izvešanai bez maksas. Par tām aicinām interesēties savā pašvaldībā vai pie namu apsaimniekotāja.

Sadzīves atkritumi

Skatīt vairāk

Papīrs, Plastmasa, Metāls

Skatīt vairāk