AKTUĀLI

Trio pievienojas Bio – “Clean R” izveido pirmo bioloģiski noārdāmo atkritumu savākšanas maršrutu Rīgā

21.05.2020

Vides pakalpojumu uzņēmums "Clean R” ir izveidojis pirmo bioloģiski noārdāmo atkritumu savākšanas maršrutu Rīgā. Rūpēs par dabu, vides kvalitāti un atkritumu šķirošanas nozīmi, “Clean R” savus esošos klientus aicina iepazīties ar informāciju par bioloģiski noārdāmajiem atkritumiem, to iedalījumu, savākšanas veidiem, un iespējām pievienoties Rīgas “Bio” maršrutam.

Rīgā jau ir uzstādīti vairāki bioloģiski noārdāmo atkritumu konteineri, kas tiek novietoti papildu esošajiem atkritumu konteineriem. Lai palīdzētu izvērtēt alternatīvas – bioloģisko atkritumu konteiners, kompostēšana mājas apstākļos vai specializēts maiss bioloģiskajiem atkritumiem, zemāk esam apkopojuši visu nepieciešamo informāciju un ieteikumus.

Kas ir bioloģiski noārdāmie atkritumi (BIO)? 

Bioloģiski noārdāmie atkritumi ir virtuves, pārtikas atliekas un pusfabrikāti, bez iepakojuma (vai jebkādā citā veidā iepakoti), kas ir termiski apstrādāti (cepti, vārīti utt.), bet kurus vairs nav paredzēts izmantot cilvēku uzturam. Pie BIO pieskaitāmi arī bioloģiski noārdāmi dārzu un parku atkritumi. 

Bioloģiski noārdāmi atkritumi ir:

 • Ēdiena paliekas (bez iepakojuma) t.sk. augļi, dārzeņi, olu čaumalas;
 • Izlietotas papīra salvetes, papīra dvieļi, kā arī slapjš vai netīrs iepakojuma papīrs;
 • Kafijas un tējas biezumi. 

BIO konteinerā var tikt izmesti arī bioloģiski noārdāmi parku un dārzu atkritumi:

 • Zari (līdz 5 cm diametrā);
 • Novītuši ziedi, augi;
 • Lapas, nopļauta zāle;
 • Augu saknes. 

Pirms pieteikuma iesniegšanas aicinām izvērtēt kompostējamo atkritumu apjomu un izvēlēties sev piemērotāko bioloģiski noārdāmo atkritumu apsaimniekošanas veidu:

 • Ja dzīvo privātmājā un bioloģisko atkritumu apjoms ir mazs, aicinām kompostēt bioloģiskos atkritumus savās mājās vai dārzā, jo atkritumu kompostēšana ir videi draudzīgākais atkritumu apsaimniekošanas veids. Ja dzīvo privātmājā un bioloģisko atkritumu apjoms šķiet liels, aicinām pieteikt adresi bioloģiski noārdāmo atkritumu savākšanai, izmantojot jau savā īpašumā esošu atkritumu savākšanas konteineru vai “Clean R” konteineru. 
 • Ja konteineru vēlaties daudzdzīvokļu mājas un publiskās ēkas vajadzībām, aicinām pieteikt adresi bioloģiski noārdāmo atkritumu savākšanai, izmantojot jau savā īpašumā esošu atkritumu savākšanas konteineru vai “Clean R” speciāli marķēto konteineru. 

Pēc konteinera uzstādīšanas tiks vērtēta atbilstošo atkritumu izmešana konteinerā un atkritumu izmešanas apjoms. 

Papildus piedāvājam iegādāties specializētus BIO maisus – augstas kvalitātes un izturības eko atkritumu maisus, kas ir videi īpaši draudzīgs produkts. Tie ir ražoti no pilnībā bioloģiski noārdoša materiāla, kas sadalās gan mājas komposta apstākļos un augsnē, gan arī jūras ūdenī un saldūdenī. Arī maisos izmantotās tintes un citas piedevas ir pilnībā bioloģiski noārdošas un dabai draudzīgas. 

“Clean R” piedāvā divus maisu veidus:

 • BIO (30l) maisi virtuves atkritumiem, kuros ērti var uzkrāt šķidros atkritumus. Kad tas ir piepildīts, to ar visu maisu drīkst ievietot BIO konteinerā vai nodot “Clean R” šķiroto atkritumu savākšanas laukumos – Rīgā, Vietalvas ielā 5 un Spilves ielā 8e. Maisi tiek pārdoti komplektos (20 vienības komplektā), tos var iegādāties “Clean R” birojā vai pasūtīt ar piegādi līdz namdurvīm (maksas pakalpojums).
 • Priekšapmaksas BIO (100l) maisi zaļiem atkritumiem – maisā drīkst ievietot nopļauto zāli, lapas, nelielus zarus un citus BIO atkritumus. Viena maisa celtspēja ir 20kg. Kāpēc  to sauc par priekšapmaksas maisu? Atbilde – jo nopērkot šo maisu, klients jau ir apmaksājis apsaimniekošanas pakalpojumu pilnā apmērā, un pēc maisa izvešanas netiks piestādīti papildus rēķini. Jāatzīmē, ka maisu izvešana notiks tikai pēc klienta pieteikuma un izvešanas dienas. Iepriekšējā vakarā maiss jānovieto pie sadzīves atkritumu konteinera. Šos maisus var izmantot arī tie iedzīvotāji, kuriem nav noslēgts atsevišķs BIO līgums, bet ir svarīgi, lai būtu aktīvs līgums par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu. Maisi tiek pārdoti ruļļos (12 vienības vienā rullī), tos var iegādāties “Clean R” birojā vai pasūtīt ar piegādi līdz namdurvīm (maksas pakalpojums).

Pieteikšanās pakalpojumam 

 • Ja ir izvērtēta bioloģiski noārdāmo atkritumu konteinera nepieciešamība un ja dzīvo Rīgas Centra rajonā, Latgales priekšpilsētā vai Kurzemes rajonā (to vai esi “Clean R” apkalpošanas zonā, to vari pārbaudīt šeit), pakalpojums tiek nodrošināts par maksu, atbilstoši “Clean R” apkalpošanas zonas bioloģiski noārdāmo atkritumu apsaimniekošanas tarifam. BIO pakalpojuma līguma noslēgšana ir iespējama tikai tiem klientam, kuriem būs noslēgti līgumi par nešķiroto sadzīves atkritumu apsaimniekošanu.
 • Piesakieties pakalpojumam rakstot uz kc@cleanr.lv. Pieteikumā norādiet esošo atkritumu savākšanas vietas adresi. 
 • Pēc pieteikuma saņemšanas “Clean R” apstrādās un izvērtēs konteineru uzstādīšanas vietu. 
 • “Clean R” nogādās pieteiktajā atkritumu savākšanas punktā BIO konteineru. 
 • Laiks no pieteikumu saņemšanas līdz konteinera uzstādīšanai līdz 2 nedēļām. 
 • “Clean R” šķirotā materiāla noteiktais izvešana biežums ir trīs reizes nedēļā vasaras periodā, bet ziemas periodā – vienu reizi nedēļā. 

Vides pakalpojumu uzņēmums "Clean R" ir nozares līderis Latvijā, kurš dibināts pirms 75 gadiem. "Clean R” nodarbina vairāk kā 1 300 darbinieku, un tas sniedz plašāko vides pakalpojumu klāstu vairāk kā 50 000 klientiem visā Latvijā. Klientiem tiek piedāvāti 40 pakalpojumi atkritumu apsaimniekošanas, īpašumu uzturēšanas, telpu un ēkām piegulošo teritoriju uzkopšanas un labiekārtošanas jomās, kā arī ceļu un koplietošanas teritoriju tīrīšana.