“Clean R” uzstāda 22 konteinerus tekstilam

06.08.2021

Vides pakalpojumu uzņēmums “Clean R” šonedēļ sāk uzstādīt tekstila šķirošanas konteinerus, aicinot iedzīvotājus sev nevajadzīgām mantām dot otru dzīvi, tā mazinot atkritumu apjoma pieaugumu. Kopumā uzņēmums augustā uzstādīs 22 tekstila šķirošanas konteinerus Rīgā, Pierīgā un “Vides pakalpojumu grupa” apkalpotajā reģionā Kurzemē. 

Latvijā tekstila šķirošana būs obligāta, no 2023. gada 1. janvāra, taču “Clean R” aicina iedzīvotājus šķirot jau tagad, tā palīdzot samazināt poligonos noglabājamā tekstila apjomu un veicināt aprites ekonomikas attīstību Latvijā.

Nonākot sadzīves atkritumu konteinerā, tekstils faktiski zaudē jebkādu iespēju tālākai pārstrādei – tas nav vairs atšķirojams un izmantojams. Piemēram, plastmasas maisiņus, kurus izmantojam pārtikas svēršanai, bet izmetam sadzīves nevis šķirotā iepakojumu konteinerā, mēs varam atšķirot atkritumu šķirošanas centrā un izmantot specializēta kurināmā ražošanai, kuru Latvijā to izmanto cementa ražošanas rūpnīcā. 

Zinot, ka sabiedrībā aizvien notiek cīņa starp apdomīgumu pirkumos un vēlmi pirkt aizvien jaunas lietas, atbalstām un novērtējam iedzīvotājus, kas dod iespēju otrai dzīvei sev nevajadzīgām mantām. Tekstila konteineru tīkla paplašināšanās atvieglo iespēju rīkoties atbildīgi. Ticam, ka iedzīvotāji to izmantos, lai drēbes un apavi sadzīves atkritumu konteinerā un nepārstrādājamu atkritumu kalnā poligonos nonāktu aizvien retāk,” uzsver Guntars Levics, SIA “Clean R” valdes loceklis.

Tekstila šķirošanas konteineros ikviens iedzīvotājs var ievietot visa veida apģērbus, apavus un mājas tekstilus. Tiem ir jābūt tīriem, sausiem, bez pelējuma. Jāpārliecinās, ka tekstila izstrādājumi nav bijuši saskarē ar ķīmiskām vielām, tostarp motoreļļām un sadzīves ķīmiju. Tie nevar būt pilnībā saplēsti. Tekstila konteineros nedrīkst izmest cita materiāla izstrādājumus, piemēram, gumijas zābakus, plastmasas slēpju zābakus, kā arī mīkstās rotaļlietas.