Kur nonāk savāktais tekstils un kas ar to tiek darīts tālāk?

Tekstils

Savāktais tekstils tiek nogādāts šķirošanas centrā Tukumā. Tur to sašķiro vismaz 30 frakcijās – atbilstoši veidam, materiālam, kvalitātei un citiem faktoriem. Pēc tam jau tiek meklētas iespējas tam nonākt atkārtotā apritē.

Kvalitatīvais apģērbs, apavi un mājas tekstils tiek novirzīts atkārtotai lietošanai pasaules attīstības valstīs. Tāpat sadarbojamies ar labdarības biedrību “Taureņa efekts”, kur labākais apģērbs pēc pieprasījuma tiek novirzīts bērnu namiem.

Pārējiem tekstilizstrādājumiem pēc iespējas tiek meklētas pārstrādes iespējas. Šobrīd tās visā pasaulē ir visai mazattīstītas un pieejamas vien dažiem materiālu veidiem. Tās iespējams nodrošināt dabīgām šķiedrām, piemēram, kokvilnai. No tās  iespējams ražot, piemēram,  industriālās lupatiņas. Dažādi materiālu veidi var tikt izmantoti kā izejviela mīksto mēbeļu pildīšanai.

Sarežģītāk ir tekstilam ar sintētiskajām šķiedrām, kā arī bojātiem, netīriem, slapjiem apģērbiem – tiem pārstrādes iespējas ir ļoti ierobežotas, jo šķiedras ir pārāk dažādas vai arī jau ir bojātas. Tāpēc šādam apģērbam pagaidām atgriezties apritē iespējas ir visai mazas.

Vai saņēmi atbildi uz savu jautājumu?

Mūsu klientu apkalpošanas centrs sniegs tev atbildes uz interesējošajiem jautājumiem.