Investējot 1,2 miljonus eiro, modernizēts Latvijā jaudīgākais otrreizēji atgūstamu materiālu šķirošanas centrs

31.01.2023

Šodien, 2023. gada 31. janvārī, AS “CleanR Grupa” industriālo atkritumu apsaimniekošanas uzņēmums SIA “CleanR Verso” atklāj modernāko otrreizēji atgūstamu materiālu šķirošanas centru, kas pēc 1,2 miljonu lielām investīcijām dubulto kopējās ražošanas jaudas, bet atsevišķu šķiroto materiālu apjomu kāpina pat vairāk nekā 20 reižu.

Investīcijas centra modernizācijā īstenotas aizvadītā gada nogalē atbilstoši AS “CleanR Grupa” stratēģiskajiem mērķiem, investējot videi draudzīgu risinājumu ieviešanā un ražošanas modernizācijā. Pēc modernizācijas otrreizēji atgūstamu materiālu kopējās šķirošanas jaudas ir dubultotas. Modernizācijā būtisks uzsvars likts uz iekārtu automatizāciju, kas palīdz efektīvāk plānot cilvēkresursus.

AS “CleanR Grupa” valdes loceklis Guntars Levics: 2022. gadā dalīti vāktu atkritumu jeb otrreizēji atgūstamu materiālu apjoms, ko ievedam savā šķirošanas centrā, būtiski palielinājās. Stājoties spēkā Rīgas domes saistošajiem noteikumiem, kas galvaspilsētā daudzdzīvokļu mājām un tirdzniecības objektiem atkritumu šķirošanu noteica kā obligātu, šķirotu materiālu apjoms, ko saņemam savā centrā, ir pieaudzis vairāk nekā par 30 %. Lai nodrošinātu savāktā materiāla pāršķirošanu, mūsu otrreizēji atgūstamu materiālu šķirošanas centra jaudas bija būtiski jākāpina — to šobrīd pilnībā nodrošina īstenotā modernizācija.”

Guntars Levics akcentē, ka vienlaikus ar otrreizēji atgūstamu materiālu jeb šķirotu atkritumu apjoma būtisku pieaugumu 2022. gadā bija vērojams nešķirotu sadzīves atkritumu apjoma samazinājums. Gaidāms, ka, turpinot palielināties nešķirotu atkritumu apsaimniekošanas maksai, kas ir valsts mērķtiecīgi īstenota vides politika, lai sasniegtu Latvijas un visas Eiropas nospraustos Zaļā kursa mērķus, dalīti vāktu un otrreizēji atgūstamu materiālu apjoms turpinās palielināties. AS “CleanR Grupa” turpina investēt ražotnēs, lai nodrošinātu ne vien dalītu vāktu materiālu šķirošanu, bet arī to tālāku pārstrādi jaunos produktos. Tā testa režīmā darbu jau ir sākusi jaunā CleanR Grupas plastmasas pārstrādes rūpnīca.

Par SIA “CleanR Verso”

SIA “CleanR Verso” ietilpst Latvijas vadošajā vides pakalpojumu jomas koncernā AS “CleanR Grupa”, veicot industriālo atkritumu apsaimniekošanu un būvniecības atkritumu pārstrādi atkārtoti izmantojamos materiālos. Uzņēmuma būvniecības atkritumu šķirošanas un pārstrādes centru “Nomales” Latvijas vides eksperti ir atzinīgi novērtējuši kā Latvijā modernāko un vērstu uz aprites ekonomikas principu īstenošanu.

Otrreizēji izmantojama iepakojuma — papīra, plastmasas un metāla iepakojuma — apsaimniekošanu CleanR Verso īsteno valstī modernākajā otrreizēji atgūstamu materiālu šķirošanas centrā.

Ilgstoši bijis CleanR biznesa virziens, patstāvīgu darbu CleanR Verso sāka 2023. gadā.