Kas notiek ar sašķirotajiem atkritumiem?

Ieguvumi

Dalīti vāktie jeb šķirotie atkritumi tiek nogādāti uz šķirošanas līniju atkārtotai pāršķirošanai, kur iepakojums ar rokām tiek rūpīgi pāršķirots pa materiālu veidiem, atdalot pārstrādei nepiemērotos piemaisījumus. Iegūtās otrreizējās izejvielas tiek sapresētas un nogādātas pārstrādes rūpnīcās.

Piemēram, no pārstrādāta kartona un avīzēm var izgatavot kastes, vēstuļpapīru, salvetes, papīra dvieļus, tualetes papīru, olu kastītes, kabatlakatiņus u.c.

Pārstrādāto plastmasu izmanto tādu jaunu preču ražošanai kā ūdens caurules, paklāji, silto jaku un guļammaisu izolācija, kā arī pudeļu un konteineru, automašīnu detaļu un krāsojamo otu izgatavošanā. Pārstrādājot izlietotās PET (polietilēnteraftalāta) pudeles, ražo augstvērtīgas PET pārslas. 

Pārstrādāto stiklu izmanto jaunu stikla trauku un stikla šķiedras ražošanā. 

No pārstrādātā alumīnija izgatavo jaunas skārdenes.

Savukārt, bioloģiskie atkritumi tiek kompostēti poligonos vai speciāli ierīkotās bioloģisko atkritumu kompostēšanas vietās. Biogāzi iegūst galvenokārt no atkritumu apglabāšanā radušās gāzes. Getliņu poligonā ir izveidota atsevišķa šūna bioloģiski noārdāmajiem atkritumiem, kas nodrošina biogāzes ražošanu. To tālāk izmanto siltuma ražošanai siltumnīcām un elektroenerģijas ražošanai.

Vai saņēmi atbildi uz savu jautājumu?

Mūsu klientu apkalpošanas centrs sniegs tev atbildes uz interesējošajiem jautājumiem.