Vai būvniecības atkritumus drīkst izmantot atkārtoti?

Būvniecības atkritumi, būvgruži

Legāla būvniecības atkritumu pieņemšanas punkta galvenais darba uzdevums ir nodrošināt būvniecības atkritumu apsaimniekošanu videi draudzīgi un gādāt par to tālāku šķirošanu un pārstrādi atkārtotai izmantošanai. Tieši ar šādiem pamata principiem strādā Clean R būvniecības atkritumu pieņemšanas, šķirošanas un pārstrādes centrs “Nomales” Stopiņu novada Rumbulā.

Taču arī ikviens iedzīvotājs un komersants savu darbību var īstenot domājot gan par būvniecības materiālu otrreizēju izmantošanu, gan izmaksu samazināšanu.

Daži noderīgi padomi:

1. Jau sākot remontu un demontāžu, vērts padomāt, vai tiešām viss, kas tiek demontēts, jāmet ārā. Iespējams, kādam no materiāliem var dot otru dzīvi, piemēram, interesantā veidā to iekļaujot jaunajā interjerā. Iespējams tas noder apdarei vai kādam praktiskam mērķim, piemēram, vecie ķieģeļi un akmeņi – ceļa stiprināšanai. 

2. Ja pašam demontētie materiāli nav vajadzīgi, piedāvā tos citiem. Piemēram, ar sociālo tīklu palīdzību var viegli atrast kādu, kam vecie logi, rāmji, durvis, flīzes vai citas lietas būs ļoti noderīgas. Tādējādi izmaksas samazināsi līdz minimumam un ieguvēji būs visi.

3. Atgādinām arī par izvedamo būvniecības atkritumu šķirošanu. Tas ļauj ne vien samazināt būvgružu kopējo apjomu, bet arī samazina nodošanas izmaksas – šķirotu būvniecības atkritumu nodošana maksā mazāk.

Vai saņēmi atbildi uz savu jautājumu?

Mūsu klientu apkalpošanas centrs sniegs tev atbildes uz interesējošajiem jautājumiem.