Lietotas cepamās eļļas (UCO) savākšana – JAUNUMS!

Lietotas cepamās eļļas (UCO – used cooking oil) savākšana no restorāniem, kafejnīcām un pārtikas ražošanas uzņēmumiem

Ja ēdiena pagatavošanas procesā izmanto eļļu, pēc izlietošanas nelej to kanalizācijā, bet nodod CleanR, kas pēc tam savākto eļļu nodos tālākai pārstrādei.

Kā notiek cepamās eļļas (UCO) savākšana?

  1. Piesakies pakalpojumam un mēs sazināsimies ar jums.
  2. Mēs piegādāsim cepamās eļļas uzglabāšanai piemērotu konteineru, kas pielāgots katra uzņēmuma radītajam eļļas daudzumam, – klienti var izvēlēties 30 vai 60 litru tilpuma konteineru.
  3. Kad konteiners ir uzstādīts, lejiet izlietoto eļļu konteinerā. Kad tas ir gandrīz pilns, ziņojiet mums un mēs aizbrauksim tai pakaļ. Mūsu darbinieki nodrošina visus ar eļļas savākšanu saistītos darbus, tai skaitā pilno konteineru nomaiņu pret jauniem un tīriem.

Sadarbojoties ar CleanR, klienti varēs būt droši, ka eļļa ir nodota licencētam un pieredzējušam apsaimniekotājam, kas to atbilstoši pārstrādās, kā arī veidos uzticamu ilgtermiņa sadarbību ar 100% Latvijas kapitāla uzņēmumu.

Kas notiek ar izlietoto eļļu tālāk?

Kad savāktā eļļa nonāk CleanR ražotnēs, mēs to apstrādājam un attīrām karsējot. Tādējādi tauki tiek atdalīti no ūdens un liekajiem pārtikas atkritumiem vai atlikumiem.

Pēc pārstrādes procesa attīrītā eļļa tiek izmantota kā avots biodīzeļdegvielas ražošanai, kā tehniskā smērviela vai kā starpprodukts taukskābju un glicerīna destilēšanai.

Kāpēc ir nepieciešams nodot un pārstrādāt izlietoto eļļu?

Eļļu izmanto gatavošanai, tai skaitā cepšanai, un, lietojot to kādu laiku, eļļa kļūst sasmakusi un var radīt ēdienam nepatīkamu aromātu un garšu. Regulāri mainot eļļu, ēdiens būs kvalitatīvāks un veselīgāks.

Savācot izlietoto eļļu, CleanR rūpējas par atbilstošu tās pārstrādi un atkārtotu izmantošanu, mazinot risku eļļai nokļūt vidē.

Turklāt eļļa, nonākusi kanalizācijas sistēmā, var radīt liekas neērtības, jo tās pārklājumi var radīt sērūdeņradi (H2S), sliktu aromātu un arī sabojāt šo sistēmu. Savukārt H2S ir toksiska gāze, kas augstā koncentrācijā var uzliesmot.

Kas vienam atkritumi – citam tālāk izmantojams resurss

Cepamo eļļu var izmantot kā otrreiz lietojamu izejvielu. Nododot eļļu licencētam apsaimniekotājam, tiks mazināta jaunu dabas resursu izmantošana.

Nododot izlietoto cepamo eļļu licencētam apsaimniekotājam, mazināsies iespēja, ka biodīzeļdegvielas ieguvei tiek izmantota svaiga rapšu, palmu vai saulespuķu eļļa. To šobrīd daudzviet izmanto nepietiekamā UCO savākšanas apjoma dēļ.

Pieteikties pakalpojumam

Sadzīves atkritumi

Skatīt vairāk

Papīrs, Plastmasa, Metāls

Skatīt vairāk