AKTUĀLI

Koknesē atklāj novadā pirmo dalīto atkritumu savākšanas laukumu

30.05.2018

29. maijā Koknesē tika atklāts Kokneses novada dalīto atkritumu savākšanas laukums. Laukuma uzdevums ir nodrošināt Kokneses un novada iedzīvotājiem iespēju kvalitatīvā, videi un sabiedrībai nekaitīgā veidā nodot tās sadzīves atkritumu frakcijas, kuras ir iespējams pārstrādāt vai kuras nedrīkst likt parastajā sadzīves atkritumu konteinerā. Laukumu izveidoja Koknese novada pašvaldība, bet apsaimniekošanu un uzturēšanu veiks vides pakalpojumu uzņēmums "Clean R". 

"Šis ir pirmais šāda veida dalīto atkritumu savākšanas laukums Koknesē un to mēs veidojām, cerot, ka mūsu iedzīvotāji būs ļoti ieinteresēti un aktīvi paši savas dzīves vides uzlabošanā un veidošanā. Ikdienā mums arvien vairāk iedzīvotāju jautā un norāda par sadzīves atkritumu šķirošanas iespējām novadā, un man ir prieks, ka mēs visi apzināsimies šķirošanas nozīmīgumu un vēlamies to ieviest savā ikdienā. Liela nozīme ir arī tam, ka šķirojot iespējams ietaupīt, kā arī tam, ka tagad ir nodrošināts kvalitatīvs punkts, kur šķiroto materiālu bez maksas nodot,"  norāda Kokneses novada domes priekšsēdētājs Dainis Vingris. 

Laukums atrodas Paugu ielā 1d un tajā Kokneses novada iedzīvotāji var nodot no sadzīves atkritumiem nodalītu papīru, kartonu, plastmasas iepakojumu, metāla iepakojumu, bioloģiski noārdāmos atkritumus, koksni, nolietoto elektroniskās un elektriskās iekārtas, baterijas un akumulatorus, luminiscējošās spuldzes un citus dzīvsudrabu saturošus atkritumus, motoreļļas, smēreļļas un eļļas filtrus, kā arī lielgabarīta atkritumus. 

Laukuma darba laiks otrdienā un trešdienās ir no plkst. 10.00 līdz plkst. 16.00, ceturtdienās un piektdienās no plkst. 12.00 līdz plkst. 18.00, bet sestdienās un svētdienās no plkst. 10.00 līdz plkst. 18.00. Pirmdienās laukums nestrādās. 

"Clean R pieredze dažādos Latvijas novados un pilsētās liecina, ka šādi laukumi ir ļoti efektīvi un lieliski risina dabas un dzīvesvides labklājības jautājumus. Ir tikai viena nianse - iedzīvotājiem ir jāgrib šķirot atkritumus un šis laukums ir jāizmanto. Viss pārējais ir nodrošināts. Latvijas iedzīvotāji mums atklāj, ka šķirošana nemaz nav tik sarežģīta.  Sākumā ir daži jautājumi, un mēs ar prieku tos izskaidrosim, bet tiklīdz lēmums par labu šķirošanai savā mājvietā ir pieņemts, tā izrādās, ka neatrisināmu šķēršļu nav," skaidro laukuma apsaimniekotāja, vides pakalpojumu uzņēmuma "Clean R" izpilddirektors Valerijs Stankevičs.