AKTUĀLI

No nelegālās atkritumu glabātavas Jūrmalā Clean R izvedis 12,5 tūkstošus tonnu atkritumu

31.07.2017

Vides pakalpojumu uzņēmums Clean R no ugunsgrēkā cietušās nelikumīgās atkritumu glabātavas Slokas apkaimē ir izvedis 12,5 tūkstošus tonnu atkritumu un veicis teritorijas sakopšanas darbus. Turpmākos divus mēnešus norisināsies izvesto atkritumu šķirošana un tālāka pārstrāde.
Laika posmā no š.g. 5. jūlija līdz 26. jūlijam ir izvesti 12,5 tūkstoši tonnu atkritumu, tādējādi kopējās izmaksas ugunsgrēkā degušo atkritumu izvešanai un utilizācijai ir 550 tūkstoši eiro. 
"Ņemot vērā vides piesārņojuma risku, mūsu mērķis bija maksimāli īsā laikā izvest visus atkritumus no nelegālās atkritumu glabātavas un pārvietot tos uz maksimāli drošu vietu, lai nodrošinātu tālāku atkritumu šķirošanu. Pateicoties rūpīgai darbu plānošanai, mums tas izdevās nedēļu ātrāk, nekā sākumā tika plānots," uzsver Clean R valdes loceklis Guntars Levics.
Lai tiktu galā ar tik lielu atkritumu apjomu, tika veikti vairāk nekā 400 reisi ar uzņēmuma smagajām automašīnām. Atkritumi  tika nogādāti:

  • aptuveni 7500 tonnu  - uz šim mērķim piemērotu atkritumu pagaidu uzglabāšanas vietu SIA Getliņi Eko atkritumu poligonā, kur tie tiek uzglabāti līdz tālākai šķirošanai turpat šķirošanas rūpnīcā vai atkritumu šķirošanas centros;
  • aptuveni 1000 tonnu jūlijā jau ir pāršķirotas Getliņu atkritumu šķirošanas rūpnīcā un SIA Clean R atkritumu šķirošanas centros Rīgā, galvenokārt, saražojot no atkritumiem iegūtu kurināmo, kā arī atšķirojot pārstrādei derīgu iepakojumu (PET pudeles un HDPE iepakojumu);
  • aptuveni 3500 tonnas bija pārstrādei nederīgi atkritumi un ir noglabāti atkritumu poligonā.