“Clean R” Azerbaidžānas valdības delegāciju iepazīstina ar inovatīviem risinājumiem ilgtspējīgas atkritumu apsaimniekošanas sistēmas izveidē

2022. gada 20. maijā, Latvijas-Azerbaidžānas starpvaldību sadarbības ietvaros, Azerbaidžānas ekoloģijas un dabas resursu ministrs Muhtars Babajevs ar pavadošo delegāciju, pēc tikšanās ar Latvijas zemkopības, kā arī aizsardzības ministriem devās uz uzņēmumu “Getliņi EKO”, lai, iepazīstot Latvijas vadošo uzņēmumu praksi, gūtu pieredzi ilgtspējīgas atkritumu apsaimniekošanas sistēmas izveidē.

Tikšanās laikā tika pārrunāta valstu pieredze atkritumu apsaimniekošanā, inovatīvo tehnoloģiju izmantošanā un ilgtspējīgā resursu pārvaldībā. Tāpat delegācijas pārstāvji iepazinās ar Baltijas valstīs lielākā cieto sadzīves atkritumu poligona “Getliņi” darbības virzieniem, kuru galvenais mērķis ir nodrošināt mūsdienīgu, drošu un videi draudzīgu cieto sadzīves atkritumu apsaimniekošanu un apglabāšanu. Papildus uzņēmumā tiek nodrošināta enerģijas ražošana, bioloģisko, ražošanas atkritumu pārstrāde un dārzeņu audzēšana, kā rezultātā uzņēmums ir veiksmīgs aprites ekonomikas paraugs Latvijā.

Latvijas atkritumu apsaimniekošanas nozari pārstāvēja SIA “Getliņi EKO” valdes priekšsēdētājs Imants Stirāns, AS “BAO” padomes priekšsēdētājs Jānis Vilgerts, kas tikšanās laikā iepazīstināja ar bīstamo atkritumu apsaimniekošanas sistēmu un SIA “Clean R” izpilddirektors Valerijs Stankevičš, kas Azerbaidžānas delegācijai sniedza ieskatu inovatīvu un mūsdienīgu loģistikas risinājumu ieviešanā efektīvas atkritumu apsaimniekošanas sistēmas izveidē.

SIA “Clean R” ir vides pakalpojumu nozares līderis Latvijā ar vairāk nekā 600 darbiniekiem, plašāko reģionā pieejamo vides pakalpojumu klāstu, nodrošinot gandrīz 40 pakalpojumu veidus galvenajās pamatdarbības jomās: atkritumu apsaimniekošana, privāto un publisko īpašumu uzturēšana, tostarp telpu un ēkām piegulošo teritoriju uzkopšana, labiekārtošana, kā arī ceļu un koplietošanas teritoriju tīrīšana. Pakalpojumu nodrošināšanā “Clean R” fokusējas uz modernu tehnoloģiju un inovatīvu risinājumu ieviešanu, ko novērtē vairāk nekā 50 000 klientu visā Latvijā. SIA “Clean R” ir Ilgtspējas indeksa Zelta kategorijas uzņēmums, apliecinot risku un procesu vadības atbilstību labākajai praksei.