Kas ir būvgruži jeb celtniecības atkritumi?

Būvniecības atkritumi, būvgruži

Būvgruži ir viss, kas radies ēku un ceļu demontāžā, kā arī būvniecības vai būvmateriālu ražošanas pārpalikumi.

Būvniecības atkritumi iedalāmi trīs (3) galvenajās grupās:

Materiāli pēc ēku nojaukšanas vai izvākšanas: betona un dzelzbetona konstrukcijas, siltumizolācija, plastmasas caurules, ķieģeļi, flīzes, santehnika, betons, metāls, koka konstrukcijas, logu rāmji ar un bez stikliem, keramikas izstrādājumi, reģipša loksnes u.c.

Pēc ceļu un ielu remontdarbiem: asfalts, cements ar saistvielām, bitums, noraktā zeme u.c., kas rodas, uzlaužot vai atjaunojot ielu segumu.

Bīstami būvniecības materiāli: šīferis, azbests u.c.

Maza izmēra un vieglas plastmasas sakausējumu detaļas, tapetes, netīras, noputējušas iepakojuma plēves, mitru vai netīru papīru vai kartonu, līmlentes, izlietoto smilšpapīru, izlietoto iepakojumu no tepēm un ūdens emulsijas krāsām. Šo visu droši var mest sadzīves atkritumu konteinerā.

Jāpiezīmē, ka apdomīgāk un lētāk ir būvniecības atkritumus jau sākotnēji pašam šķirot: akmeņus, ķieģeļus un dzelzbetona daļas kraujot vienā konteinerā, koksni lielos daudzumos atsevišķi, stikla rūtis un rāmjus atsevišķi un citus pārstrādei nederīgus materiālus vēl citā konteinerā. Šķirojot būvniecības atkritumus, veidosies ietaupījums par būvgružu tālāku nodošanu.

Vai saņēmi atbildi uz savu jautājumu?

Mūsu klientu apkalpošanas centrs sniegs tev atbildes uz interesējošajiem jautājumiem.