AKTUĀLI

Janvārī Rēzeknē "Clean R" veic darbus pastiprinātā režīmā

18.01.2019

Ņemot vērā rekordlielo sniega daudzumu Rēzeknē, vides pakalpojumu sniedzējs "Clean R" šomēnes strādā pastiprinātā režīmā. Šobrīd uzņēmums ir piesaistījis papildu tehnikas resursus. Šobrīd ap 90% Rēzeknes ietvju ir notīrītas labā kvalitātē, taču darbs turpinās.

"Šonedēļ Rēzeknē veikts intensīvs ietvju sakopšanas darbs, lai notīrītu sniega kārtu, kas uzkrājusies pēc pamatīgās snigšanas. Darbu mērķis bija maksimāli attīrīt ietves no sniega un nodrošināt to regulāru apstrādi ar pretslīdes materiāliem. Šobrīd ap 90% no Rēzeknes ietvēm ir uzkoptas labā kvalitātē," uzsver "Clean R" Teritoriju uzturēšanas departamenta direktors Ģirts Baltrums.

"Jāņem vērā, ka ik pa brīdim stipri snieg, tāpēc daudzviet iztīrītās ietves ir jāpārtīra. Tomēr situācija pilsētas ielās nemitīgi tiek kontrolēta. Aicinām iedzīvotājus būt saprotošiem, rēķināties ar ziemas apstākļiem un radītajiem ierobežojumiem, kā arī ziņot mums par ietvēm, kas rada būtiskas pārvietošanās grūtības,” skaidro Ģ.Baltrums.

Pēc intensīvās snigšanas pilsētā ir nepieciešama sniega izvešana, tāpēc apsaimniekotāji pārvieto sniegu no ceļa uz ietvēm un otrādi. Līdz ar to ietvju uzkopšanai attiecīgi jāvelta papildu laiks un resursi, kas kopumā ietekmē arī ietvju tīrību pilsētā. Otra problēma ir lielais sniega daudzums, kas pamatīgu apgrūtina šauru trotuāru tīrīšanu – liela daļa darba jāveic ar rokām, kas būtiski pazemina darba operativitāti.

Lai pilsētas iedzīvotājiem nodrošinātu ērtu pārvietošanos pa ietvēm, SIA “Clean R” Rēzeknē šobrīd nodarbina 42 sētniekus, divas mobilās brigādes sabiedriskā transporta pieturvietu un ietvju kopšanai, kā arī sešas šajā reģionā pastāvīgi esošās tehnikas vienības. Papildus janvāra sākumā piesaistīta viena atbalsta tehnikas vienība no Rīgas. Intensīvas snigšanas laikā tiks piesaistīta vēl papildu tehnika un brigādes no citām pilsētām, kā arī tiks pārplānotas pretslīdes materiāla piegādes traktoriem.

Ikdienā “Clean R” Rēzeknē nodrošina 265 tūkst./m2 ietvju, 7,4 tūkst./m2 sabiedriskā transporta pieturvietu un 83,4 tūkst./m2 laukumu kopšanu. SIA “Clean R” no 2018. gada janvāra nodrošina ietvju tīrīšanu un uzturēšanu visā Rēzeknes pilsētā. Ceļu un ielu apsaimniekošanu veic cits uzņēmums.