AKTUĀLI

Sākam ugunsgrēkā cietušā, nelegālā atkritumu uzglābāšanas laukuma Jūrmalā attīrīšanu

06.07.2017

5. jūlija agrā rītā Clean R sāka darbu nelegālā atkritumu uzglabāšanas laukumā Jūrmalā, kuru 19. jūnijā piemeklēja liels, videi bīstams ugunsgrēks. 

Lai izvestu aptuveni 14'600 t degušo atkritumu no šīs vietas, mūsu kravas automašīnas mēneša laikā veiks aptuveni 600-700 reisus jeb dienā ap 22 reisiem. Atkritumu izvešana no Jūrmalas tiks nodrošināta 1 mēneša laikā, bet to sašķirošana -  3 mēnešu laikā.

Šim mērķim uzņēmums nodarbinās 6 smagās automašīnas ar puspiekabēm vai piekabēm, katra sastāva kravnesība ir līdz 24 tonnām. Lai nodrošinātu atkritumu iekraušanu transporta līdzekļos, Clean R plāno izmantot 1-2 frontālos iekrāvējus.

Saskaņā ar Vides valsts dienesta sniegto informāciju novietnē esošajiem atkritumiem nav precīzi nosakāms sastāvs, tāpēc atkritumu galamērķis tiks noteikts, vizuāli izvērtējot atkritumu sastāvu. 

Atkritumus plānots nogādāt uz:

  1. Uz SIA "Vides resursu centra" atkritumu šķirošanas rūpnīcu "Getliņi eko” atkritumu poligona teritorijā
  2. Atkritumu pagaidu glabāšanas vietu šim mērķim piemērotā vietā SIA "Getliņi eko” atkritumu poligonā. Tur tie tiks uzglabāti līdz tālākai šķirošanai turpat šķirošanas rūpnīcā;
  3. Uz Clean R atkritumu šķirošanas centru Spilves ielā 8e, Rīgā. Šeit tiks nogādāti tie atkritumi, kuru sastāvā ir neizjauktas un neizkusušas ķīpas ar augstu PET, PE plastmasu sastāvu. Šie atkritumi tālāk tiks šķiroti ar rokām un nodoti atbilstošai pārstrādei. 

Prognozējam, ka no izvedamajiem atkritumiem jāapglabā kā nederīgi pārsrtrādei vai reģenerācijai būs mazāk par pusi.