AKTUĀLI

Ķekavas novadā notiks akcija autoriepu un kompostējamo atkritumu savākšanai

11.10.2019

Vides pakalpojumu uzņēmums "Clean R" sadarbībā ar Ķekavas novada pašvaldību no 15. oktobra līdz 15. novembrim šķiroto atkritumu savākšanas laukumā “Gurnicas” organizē akciju bezmaksas vieglo automašīnu riepu un bioloģiski noārdāmo jeb kompostējamo atkritumu savākšanai.

Jāņem vērā, ka gada laikā viena privātpersona šķiroto atkritumu laukumā drīkst nodot 4 nolietotas riepas no vieglās automašīnas. Netiek pieņemtas riepas no industriālās, celtniecības un traktortehnikas, kā arī riepas ar diskiem.

Bioloģiski noārdāmie atkritumi ir augi, puķes, nopļauta zāle, koku lapas, zariņi (līdz 5 cm diametrā). Tie nedrīkst būt ar zemi un akmeņiem. 

"Clean R" aicina Ķekavas novada iedzīvotājus rīkoties videi draudzīgi, šķirot atkritu-mus un nodot tos otrreizējai pārstrādei. Šķiroto atkritumu savākšanas laukumā  “Gurnicas” bez maksas var nodot:
•    kartonu un papīru;
•    plastmasas atkritumus;
•    stiklu;
•    metālu;
•    baterijas;
•    nolietotās elektropreces;
•    sadzīvē radušos bīstamos atkritumus;
•    koksni.

Laukuma darba laiks: 
•    otrdiena 9.00—13.00
•    trešdiena 15.00—19.00
•    ceturtdiena 9.00—13:00
•    piektdiena 13.00—17.00
•    sestdiena 11.00—15.00
•    svētdiena, pirmdiena: nestrādā.

Lai izglītotu iedzīvotājus un nodrošinātu pareizu šķirošanu, katrs konteiners laukumā ir marķēts ar paskaidrojošu tekstu par to, kādus tieši atkritumus tajā drīkst ievietot un kādus nedrīkst.

Plastmasas iepakojumsir PET pudeles, trauciņi, kastītes, plēves un maisiņi. Pie plastmasas iepakojuma nedrīkst mest netīrus plastmasas izstrādājumus, eļļas pudeles, jogurta, krējuma vai margarīna trauciņus, autiņbiksītes, rotaļlietas, saimniecības preces, sadzīves priekšmetus.

Papīra un kartona iepakojums ir avīžpapīrs, rakstāmpapīrs, grāmatas, nešķirots papīrs, visa veida papīra, kartona izstrādājumi, arī saskavoti. Nedrīkst izmest papīru un kartonu, kas ir mitrs, netīrs, satur pārtikas piejaukumus, ir laminēts vai ar cita materiāla piejaukumu, piemēram, ar foliju.

Stikla iepakojums ir stikla burkas un pudeles. Konteiners nav paredzēts spoguļstiklam, spuldzēm, logu stiklam, porcelāna un keramikas traukiem.

Metāla iepakojums ir metāla kārbas, bundžas un vāciņi. Netiek pieņemts bīstamu vielu (piemēram, līmju, krāsu un šķīdinātāju) iepakojumus, aerosolu iepakojums (piemēram, matu lakas, gaisa atsvaidzinātāju flakoni).

Sadzīves elektrotehnika ir ledusskapji, veļas un trauku mazgājamās mašīnas, elektriskās krāsniņas un radiatori, putekļu sūcēji, fēni, gludekļi, kafijas automāti, tosteri, datori, monitori, printeri, televizori, radioaparāti, urbjmašīnas, mobilie tālruņi un citas iekārtas. Nolietotās elektropreces nedrīkst būt izjauktas.

Bīstamie atkritumi ir nolietotas tehniskās eļļas, smēreļļas, eļļas filtri, hlorfluorūdeņražus saturošas nederīgas iekārtas, luminiscences spuldzes un citi dzīvsudrabu saturoši atkritumi. 

Laukumā pieņem dažādu veidu un izmēru baterijas, mobilo telefonu akumulatorus. Netiek pieņemti akumulatori no vieglajām, kravas auto, laivām, motocikliem un citiem transportlīdzekļiem.

Lielgabarīta atkritumi ir tie, kurus nav iespējams ievietot konteinerā izmēru dēļ, piemēram, mēbeles, matrači un citi. Gada laikā no vienas privātpersonas tiek pieņemts līdz 150 kg lielgabarīta atkritumu.

Laukumā pieņem arī tīras koka kastes un kārbas.

Par "Clean R"
“Clean R” ar vairāk nekā 1300 darbiniekiem, plašāko reģionā pieejamo vides pakalpo-jumu klāstu un 50 000 klientu ir vides pakalpojumu nozares līderis Latvijā. Kopš 2014. gada “Clean R” ir 100% Latvijas kapitāla kompānija.