AKTUĀLI

Sākas Lielās Talkas 2019 sagatavošanās darbi

28.03.2019

Šogad Lielā Talka notiks 27. aprīlī, un tās laikā cilvēki aicināti ne vien vākt atkritumus, bet iet vienu soli tālāk – šķirot, tos vācot. Otrdien, 26. martā, Latvijas Universitātes Zinātņu mājā, piedaloties izglītojošiem lektoriem un iedvesmotājiem, norisinājās visu Latvijas Lielās Talkas koordinatoru tikšanās, kā arī tika aizvadīta preses konference “Ideju Talka”, kurā piedalījās Lielās Talkas patrons Valsts prezidents Raimonds Vējonis un talkas sadarbības partneri un atbalstītāji, tostarp mēs – “Clean R”.

Vides pakalpojumu uzņēmums "Clean R" jau vairākus gadus ir Lielās Talkas atbalstītājs, nodrošinot visu talkas atkritumu izvešanu no Rīgas, Pierīgas un vairākiem Latvijas novadiem uz poligoniem. “Clean R” šogad svin savas pastāvēšanas 75. gadadienu. Proti, mūsu uzņēmums ir tikpat ilgs, cik atkritumu apsaimniekošana Latvijā organizētā, valstiskā līmenī tiek veikta vispār. Pētot mūsu vēsturi, mēs redzam, ka šodien aktuālās lietas – talkas, publisku vietu sakopšana, meklējumi, kā samazināt atkritumus kopumā un kā noglabāt tos pēc iespējas mazāk, – ir bijušas aktuālas visos laikos, gan pagājušā gadsimta 40. un 70. gados, gan 2000. gados. Vienīgais, kas mainās, – cilvēku izpratne, iedziļināšanās, zināšanas, un nozarē pieejamās tehnoloģijas.

Tāpēc mēs šogad gribam īpaši aicināt visus pievērsties Lielās Talkas darbiem apzināti, mainīt savu izpratni par vidi. Uzstādīt sev mazus mērķus visa gada garumā – mazāk pirkt nevajadzīgas lietas, domāt par iepakojumu, šķirot kaut vai dažas atkritumu frakcijas, mežā pamanītu pudeli paņemt līdzi u. tml.

"Rūpes par vidi ir kļuvušas modernas. Sociālajos tīklos tam velta ierakstus, bildes, izaicinājumus – domāju, ka ikviens mūsdienīgi domājošs cilvēks Latvijā šobrīd var atrast savu īsto veidu, kā iesaistīties šajā procesā," norāda Valerijs Stankevičs, “Clean R” Atkritumu apsaimniekošanas departamenta vadītājs.

Šajā kontekstā mūsu uzņēmuma komanda ir izvirzījusi sev mērķi sakopt 75 Latvijas vietas līdz Lielajai Talkai. Vietas, kuras ikdienā kaitinoši redzamas piemēslotas gan pilsētās, gan ceļmalās, bet kuras neviens tā īsti nekad nesakopj. Aicinām arī Jūs izvirzīt sev mazos mērķus un tos arī ikdienā piepildīt.